Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
Bramy garażowe

Segmentowe bramy garażowe to obecnie jedno z najczęściej wybieranych rozwiązań. Model ten jest wygodny w użytkowaniu, zapewnia dobrą izolację termiczną i prezentuje się niezwykle estetycznie. Duży wybór kolorów oraz powierzchni sprawia, że można łatwo dopasować go do elewacji budynku i konkretnego stylu architektonicznego. Ciekawą propozycją są segmentowe bramy garażowe z profili aluminiowych.

Jak zbudowane są bramy garażowe z profili aluminiowych?

Segmentowe bramy garażowe z profili aluminiowych zbudowane są podobnie jak ich zamknięte odpowiedniki. Przeszklone panele zapewniają doświetlenie wnętrza budynku, zaś wypełnienie z kratki będzie doskonałym wyborem do garaży zbiorczych, gdzie konieczne jest zadbanie o odpowiednią wentylację. Poziomo ułożone segmenty połączone są za pomocą zawiasów i zabezpieczone uszczelkami. Również boki płaszcza bramy mają uszczelki – wszystko po to, by zapewnić wysoką izolację termiczną.

Wbrew pozorom bramy garażowe z profili aluminiowych są wytrzymałe pomimo przeszkleń. Producenci tego typu modeli oferują ponadto bramy segmentowe z profili normalnych, bądź z przegrodą termiczną, co gwarantuje jeszcze lepszą termoizolacyjność. Te ostatnie są szczególnie polecane do garaży ogrzewanych, a także znajdujących się w bryle domu bądź bezpośrednio do niego przylegających.

Funkcjonalne i wygodne w użytkowaniu bramy garażowe

Bramy segmentowe są chętnie wybierane do garaży przydomowych oraz do obiektów przemysłowych nie tylko ze względu na wysoki poziom termoizolacyjności termicznej, ale też z powodu wygody użytkowania. Tego typu bramy zajmują niewiele miejsca. Ponieważ unoszą się do góry, przed budynkiem i w jego wnętrzu pozostaje więcej wolnej przestrzeni. Takie rozwiązanie świetnie sprawdzi się w halach magazynowych czy garażach zbiorczych oraz innych obiektach, gdzie duży otwór wjazdowy ma ułatwić manewrowanie pojazdami znacznych rozmiarów.

Na wygodę użytkowania segmentowej bramy garażowej z profili aluminiowych wpływa w dużej mierze dobrany do niej napęd. Dostępne obecnie nowoczesne rozwiązania pozwalają sterować nią nie tylko za pomocą nadajnika, ale również za pośrednictwem aplikacji w telefonie komórkowym. Warto też pamiętać, że wysokiej jakości napęd do bramy garażowej to kwestia zarówno komfortu i bezawaryjności, jak i bezpieczeństwa. Mechanizmy ryglujące automatycznie bramę nawet w razie braku zasilania skutecznie uniemożliwiają podważenie jej, a tym samym zabezpieczają przed włamaniami.

Bramy garażowe z profili aluminiowych w wielu wariantach wypełnienia

Wybierając bramę do garażu przydomowego lub do obiektu przemysłowego najczęściej zwracamy uwagę na takie parametry, jak izolacja termiczna, odporność na uszkodzenia mechaniczne i warunki atmosferyczne czy jakość wykonania. Istotne znaczenie ma jednak także wygląd płaszcza bramy segmentowej, który powinien harmonijnie współgrać z elewacją budynku. Bramy garażowe z profili aluminiowych mogą być pomalowane na dowolny kolor, co pozwala dopasować je do wyglądu domu lub garażu. Również samo wypełnienie dostępne jest w wielu wariantach do wyboru. Oprócz przeźroczystej szyby poliwęglanowej może to być szyba o kryształkowej strukturze lub barwiona. W garażach zbiorczych oraz innych obiektach wymagających dobrej wentylacji sprawdzi się wypełnienie z blachy perforowanej bądź kratki zapewniające stały dostęp świeżego powietrza.

Gdzie sprawdzą się bramy garażowe z profili aluminiowych?

Wykonane z profili aluminiowych segmentowe bramy garażowe prezentują się elegancko, a zarazem zapewniają lepsze doświetlenie wnętrza budynku dzięki przeszkleniom. Wypełnienie z blachy lub kratki z kolei sprawdzi się w garażach zbiorczych. Bramy garażowe z profili aluminiowych będą dobrym wyborem do różnego rodzaju obiektów przemysłowych czy warsztatów. Aby mieć pewność, że brama posłuży przez wiele lat, zapewniając bezpieczeństwo i nie tracąc na estetycznym wyglądzie, warto zainwestować w produkt sprawdzonej marki. Wysokiej jakości bramy garażowe z przeszkleniami wykonywane są z materiałów gwarantujących wytrzymałość oraz dobrą izolację termiczną, będą więc dobrym wyborem.

[reklama]

Spodobał Ci się artykuł? Daj lajka i udostępnij dalej. Dziękujemy :)

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.