Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
#gaszynchallenge

#gaszynchallenge to akcja zbierania środków dla Wojusia Howisa, chorującego na SMA (rdzeniowy zanik mięśni). Zapoczątkował ją strażak z Gaszyna, a udział wzięły różne służby, również z terenu powiatu słubickiego. Swoją sprawność pokazali m.in. strażacy i policjanci. 

Zasady akcji

Akcję o hasztagu #gaszynchallenge rozpoczęli strażacy z Gaszyna (woj. łódzkie). Jej zasady były proste: nominowane osoby muszą wykonać 10 pompek i wpłacić minimum 5 zł na rzecz chorego na SMA Wojtusia, a jeśli nie wykonają zadania, mają wpłacić minimum 10 zł.

Ten, kto ukończy wyzwanie, nominuje do niego kolejnych. Z wykonania zadania można nagrać film, umieścić go w Internecie z hasztagiem #gaszynchallenge.

Kto pompował?

W ten sposób akcja rozeszła się po całej Polsce. Przyłączyły się do niej również służby mundurowe z woj. lubuskiego i powiatu słubickiego.

Pompki dla Wojtusia robili m.in. strażacy z OSP w Rzepinie, Słubicach, Białkowie, funkcjonariusze posterunku policji w Cybince. A kolejne nominacje otrzymali m.in. Wydział Ruchu Drogowego KPP Słubice, Straż Graniczna w Świecku i Państwowe Ratownictwo Medyczne w Słubicach.

Jak pomóc?

Wojtuś zebrał niewiarygodną kwotę – ponad 10 mln zł, ale akcja #gaszynchallenge się nie skończyła.  Zbiórka na stronie portalu siepomaga.pl trwa dalej, a środki trafią do innego maluszka chorego na SMA – Kubusia Suchodoła. On także potrzebuje ponad 10 mln zł na najdroższy lek świata.

Mundurowi w akcji

Chcecie zobaczyć jak nasi mundurowi robili pompki? Poniżej kilka wybranych filmów.

Spodobał Ci się artykuł? Daj lajka i udostępnij dalej. Dziękujemy :)

Komentarze   

#1 yon 2020-06-23 10:56
Bardzo fajnie, ze ludzie pomagaja. Zeby jeszcze ci, ktorzy sa do tego pomagania prawnie zobowiazani, tez dali rade wlaczyc sie w pomoc ludziom, ktorzy tej pomocy najbardziej potrzebuja - byloby duzo lepiej. No, ale niektore instytucje tylko nazywa sie ze sa czescia sluzby zdrowia , czy nawet calego programu ochrony zdrowia w Polsce - czesc nalezaloby zlikwidowac , a czesc posadzic w pace. Ciekawe, kiedy wreszcie zacznie sie robic lepiej...

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.