Kliknij przycisk i otwórz MENU >>

Lotnisko

Łagodzenie dotychczasowych obostrzeń, dotyczących handlu, rekreacji i podróżowania dotyczy także stopniowego przywracania krajowych połączeń lotniczych, które zaplanowane jest na czerwiec. Oczywiście loty między polskimi miastami będą odbywały się według nowych zasad sanitarnych, związanych z pandemią COVID-19. Czy warto już teraz zaplanować wakacyjne podróże samolotem do polskich miast?

Podróż samolotem jest wygodna, bezpieczna, a dodatkowo znacznie krótsza niż w przypadku pociągu, autobusu lub prywatnego samochodu. Na zaplanowanie tegorocznych wakacji w Polsce z podróżą samolotem warto zdecydować się również ze względu na dość gęstą siatkę lotów.

Mieszkańcy Krakowa i okolic mogą dolecieć do trzech miast na północy kraju oraz do Warszawy, co pozwala zaplanować im urlop właściwie w każdym regionie. Wyjaśniamy, jak najwygodniej dotrzeć do portu lotniczego w Balicach oraz jakie kierunki do dyspozycji mają pasażerowie wylatujący z małopolskiego lotniska.

Jak dostać się na lotnisko w Balicach?

Pasażerowie wylatujący z Balic, na lotnisko mogą dotrzeć na kilka sposobów. Pierwszy to podróż pociągiem. Jest to o tyle łatwe, że w sąsiedztwie portu lotniczego znajduje się przystanek kolejowy Kraków Lotnisko, do którego dojeżdżają składy Kolei Małopolskich z Krakowa Głównego. Połączenia z lotniskiem obsługują też przewoźnicy autobusowi.

Dla większości osób najwygodniejszym rozwiązaniem będzie jednak podróż własnym samochodem. W takim przypadku warto wcześniej zastanowić się, gdzie zostawić auto na czas podróży. Tu najlepszym wyborem okaże się parking przy lotnisku Kraków Balice. Kierowcy pozostawiający na nim pojazd mogą liczyć nie tylko na kompleksową obsługę, ale też szereg dodatkowych usług, włączając w to darmowy transfer bezpośrednio na lotnisko.

Loty krajowe z Krakowa: Gdańsk

Do odwiedzenia Gdańska zachęca nie tylko bogactwo tutejszych zabytków. Miasto jest też świetnym punktem wypadowym do podróży po różnych zakątkach Pomorza. W jego najbliższym otoczeniu znajduje się słynąca z modernistycznej architektury Gdynia oraz imprezowy Sopot. W mniej niż godzinę z Gdańska dotrzemy na Mierzeję Helską, na Żuławy Wiślane lub w Bory Tucholskie. Atrakcyjność Pomorza w połączeniu z bogatą bazą noclegową i połączeniem lotniczym z Balic czyni z Gdańska doskonały wybór na wakacyjny wypoczynek bez wyjeżdżania za granicę.

Loty krajowe z Balic: Olsztyn

Choć Olsztyn nie leży na Mazurach (jest położony na Warmii), jest świetnym punktem do dalszej podróży do Krainy Wielkich Jezior. Łatwo i szybko dotrzemy stąd też nad Jeziorak oraz na słynne Pojezierze Brodnickie - nazywane „zielonymi płucami Polski”. Bliższe i nieco dalsze otoczenie Olsztyna zachwyca nie tylko walorami przyrodniczymi. Na uwagę zasługuje też bogactwo zabytków – zwłaszcza tych pochodzących z okresu panowania krzyżackiego.

Połączenia krajowe z Balic: Szczecin

Szczecin to kolejne po Gdańsku i Olsztynie miasto północnej Polski, do którego możemy dotrzeć z portu lotniczego Kraków-Balice. Decydując się na spędzenie urlopu w północno-zachodniej części naszego kraju, do dyspozycji mamy nie tylko zachwycającą, poniemiecką architekturę, ale też wspaniałą przyrodę. Planując wakacje w województwie zachodniopomorskim na pewno warto odwiedzić dzikie, nadbałtyckie plaże, krzywy las w pobliżu Szczecina i Puszczę Bukową.

Połączenia krajowe z Krakowa: Warszawa

Warszawy na pewno nikomu nie trzeba przedstawiać. Ten kierunek warto jednak wybrać również, kiedy urlop chcielibyśmy spędzić z dala od stołecznego zgiełku. W niedalekiej odległości od Warszawy znajdują się takie miejsca jak Gostynińsko-Włocławski Park Krajobrazowy i gotycki Płock.

[artykuł partnerski]

Spodobał Ci się artykuł? Daj lajka i udostępnij dalej. Dziękujemy :)

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.