Kliknij przycisk i otwórz MENU >>

10 lat temu uruchomiliśmy projekt „Słubice wczoraj i dziś”. Przez kilka lat opublikowaliśmy blisko 100 artykułów, które łącznie przeczytano ponad milion razy! Pomogły one słubiczanom (i nie tylko im) poznać i zrozumieć historię miejsca, w którym żyją.

Historia Słubic

Fragmenty naszych publikacji były inspiracją przy pisaniu prac doktorskich, książek naukowych, a nawet korzystano z nich przy tworzeniu „Gminnego programu opieki nad zabytkami”. Trafiły też do Wikipedii i garściami czerpali z nich rozmaici lokalni publicyści (choć nie zawsze podając źródła).

Ogromna w tym zasługa Rolanda Semika, pasjonata lokalnej historii, regionalisty i społecznego opiekuna zabytków powiatu słubickiego. Wzdłuż i wszerz przewertował niemieckie i polskie archiwa, rozmawiał ze świadkami i historykami z obu stron Odry, a nawet krewnymi bohaterów swoich artykułów.

I tu mamy dobrą wiadomość – po kilku latach przerwy wracamy z kolejnymi artykułami, bo historia Słubic ma przed nami jeszcze wiele tajemnic, wartych odkrycia i pokazania. Nie tylko tych sprzed II wojny światowej, gdy teren obecnych Słubic należał do Niemiec, ale tych bardziej współczesnych.

Historia Słubic

Zapraszamy do regularnego śledzenia naszej strony. Będzie dużo ciekawych historii, opowieści o ludziach, którzy tworzyli to miasto. Mamy już gotowych kilkadziesiąt artykułów, a w planach są kolejne. Zaczynamy 1 czerwca!

Przejdź do Słubice wczoraj i dziś

Spodobał Ci się artykuł? Daj lajka i udostępnij dalej. Dziękujemy :)

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.