Kliknij przycisk i otwórz MENU >>

Kolejne „odmrożenia”, tym razem w edukacji, ruszą od 25 maja. Do szkół będą mogli przyjść uczniowie klas 1-3, aby wziąć udział w zajęciach opiekuńczo-wychowawczych. Będzie jednak obowiązywać reżim sanitarny.

Szkoła Słubice

Zgodnie z decyzją Ministerstwa Edukacji Narodowej, o której pisaliśmy już wcześniej (ZOBACZ), od 25 maja w szkołach podstawowych mogą być prowadzone zajęcia opiekuńczo-wychowawcze dla uczniów klas 1-3.

W placówkach podlegających gminie Słubice będą one odbywać się od poniedziałku do piątku w godz. 8.00 - 15.30.

Maksymalnie 12 uczniów

Rodzice do 21 maja mieli możliwość zgłoszenia swojego dziecka do udziału w zajęciach. Podobnie jak w przedszkolach, w grupie może przebywać do 12 uczniów. W uzasadnionych przypadkach (za zgodą organu prowadzącego) można zwiększyć liczbę dzieci – jednak nie więcej niż o 2.

W szkole będzie zastosowany reżim sanitarny, zgodnie z wytycznymi GIS i MZ i MEN. Zgodnie z nim, każdy uczeń będzie siedział sam w ławce. ZOBACZ WYTYCZNE

Będą zajęcia rewalidacyjne

Również od 25 maja w szkołach będą realizowane zajęcia rewalidacyjne dla uczniów posiadających orzeczenia o potrzebie kształcenia specjalnego. Ich harmonogram uzgodniony będzie z rodzicami.

Do 5 czerwca pozostaną zawieszone zajęcia w oddziałach przedszkolnych działających przy szkołach podstawowych oraz punktach przedszkolnych. Tu edukacja nadal będzie odbywać się zdalnie.

Zajrzyj do internetu

Informacje dotyczące działalności poszczególnych szkół znaleźć można na ich stronach internetowych:

Spodobał Ci się artykuł? Daj lajka i udostępnij dalej. Dziękujemy :)

Komentarze   

#1 slubfurt79 2020-05-24 15:18
Powinniśmy pójść za przykładem Szwajcarii już 11.05 dzieci wróciły na lekcje do szkół...

www.admin.ch/gov/de/start/dokumentation/medienmitteilungen.msg-id-78948.html

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.