Kliknij przycisk i otwórz MENU >>

Potrzebujesz dodatkowych pieniędzy i zastanawiasz się nad wzięciem kredytu? Obecnie większość spraw bankowych można załatwić online. To znacznie przyspiesza proces wnioskowania o dodatkowe środki. Jednak zanim podejmiesz decyzję, zobacz, gdzie uzyskasz wsparcie finansowe na najlepszych warunkach. Sprawdź więc, jak znaleźć tani i szybki kredyt gotówkowy.

Kredyt

Kredyt gotówkowy bierze się na kilka lat, dlatego jest bardzo ważne, żeby był możliwie jak najlepiej dopasowany do możliwości finansowych. Nie wystarczy pobieżne sprawdzenie wysokości raty. Podczas poszukiwań warto zwrócić uwagę również na inne parametry tego produktu finansowego.

Kto może dostać kredyt gotówkowy?

Aby wziąć kredyt gotówkowy online, musisz spełniać szereg wymagań, czyli:

  • mieć wystarczająco wysokie przychody,
  • uzyskiwać wynagrodzenie ze stałego źródła,
  • mieć pozytywną historię kredytową.

Nie bez znaczenia jest również wiek kredytobiorcy. Problemy z uzyskaniem dodatkowej gotówki mogą mieć seniorzy, w szczególności po 70-75. roku życia. Powód jest prosty: im klient starszy, tym większe ryzyko dla banku, że nie będzie w stanie spłacić zobowiązania – podkreśla ekspert porównywarki Ekredyt24.

Wszystkie te czynniki mają bezpośredni wpływ na to, jak wysoka będzie prowizja lub ubezpieczenie oraz czy decyzja kredytowa będzie pozytywna.

Co wpływa na ostateczny koszt kredytu gotówkowego?

Całkowity koszt kredytu gotówkowego określa wysokość parametru RRSO, czyli rzeczywista roczna stopa oprocentowania. Ten wskaźnik to zsumowane koszty oprocentowania, prowizji, ubezpieczenia oraz innych opłat. Oznacza to, że nie wystarczy tylko niskie oprocentowanie, ponieważ koszt kredytu mogą znacznie podwyższać pozostałe wskaźniki.

Dlatego podczas porównywania ofert banku sprawdź przede wszystkim wysokość RRSO. Pamiętaj tylko o tym, żeby sprawdzać dane dla takiego samego okresu kredytowania i identycznej kwoty.

Gdzie znaleźć tani kredyt gotówkowy?

Zamiast marnować czas na przeglądanie pojedynczych ofert banków, poszukaj rzetelnej internetowej porównywarki kredytów. Specjaliści takich portali analizują propozycje wiodących banków i tworzą profesjonalne rankingi. Takie zestawienia to bardzo pomocna wskazówka na drodze poszukiwania taniego kredytu gotówkowego.

Aby znaleźć produkt szyty na miarę, warto skorzystać z kalkulatorów kosztów kredytowych. Pozwalają znaleźć optymalną ofertę w dosłownie klika minut. Jak to zrobić? Do obliczenia RRSO kredytu potrzebne są informacje o:

  • Twojej sytuacji życiowej, czyli wysokości dochodów, liczbie osób na utrzymaniu, miejscu zatrudnienia oraz zobowiązaniach kredytowych,
  • Twoich potrzebach, czyli celu kredytowania, potrzebnej kwocie pieniędzy i długości okresu spłaty.

Na tej podstawie kalkulator wyświetli oferty banków dostosowane do Twoich potrzeb. W takim zestawieniu znajdziesz informacje nie tylko o wysokości RRSO kredytu, ale także o wysokości raty, całkowitej kwocie zobowiązania do spłaty.

Jak wybrać odpowiedni kredyt dla siebie?

Teraz powinieneś dokładnie przeanalizować otrzymane propozycje bankowe. Na co zwrócić uwagę? Ważne jest m.in. ubezpieczenie. Skoro jest wymagane, niech spełnia Twoje oczekiwania i zapewni realną ochronę. Czasem warto zapłacić więcej, aby się nie stresować. Dopytaj więc o OWU.

Dobrze, jeśli prowizja jest jak najniższa, a najlepiej, gdy wynosi 0%. Wybrałeś zmienne oprocentowanie? To rozwiązanie może okazać się korzystne, jeśli na rynku zostaną obniżone stawki WIBOR. Dlatego w tym wariancie, jeśli masz do wyboru kredyt z wyższym oprocentowaniem i zerową prowizją, wybierz ten wariant zamiast niskiego oprocentowania z wysoką prowizją.

Spodziewasz się pozyskania dużej ilości gotówki w najbliższym czasie i przewidujesz, że możesz spłacić kredyt przed czasem? Postaw na produkt z niskimi kosztami początkowymi, czyli małą prowizją i bez wymaganego ubezpieczenia.

Jak otrzymać kredyt gotówkowy w krótkim czasie?

Skorzystałeś z usług internetowej porównywarki kredytowej? Wybrałeś najlepszą propozycję? Teraz wystarczy, że złożysz wniosek. Najszybciej będzie to zrobić online. Zajmie Ci to również kilka minut – podobnie jak wcześniejsze porównanie produktów.

W formularzu porównywarki uzupełnij swoje dane osobowe oraz informacje o sytuacji finansowej. Poczekaj na kontakt od przedstawiciela wybranego banku i postępuj zgodnie ze wskazówkami.

[artykuł partnerski]

Spodobał Ci się artykuł? Daj lajka i udostępnij dalej. Dziękujemy :)

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.