Kliknij przycisk i otwórz MENU >>

W trudnych czasach epidemii, do słubickiego szpitala pomoc płynie z różnych stron. Przekazują ją firmy, instytucje, organizacje, a także osoby prywatne, o czym już wielokrotnie pisaliśmy. Dziś kolejna porcja informacji o pomocy z ostatnich tygodni.

Wsparcie z kraju

Do szpitala im. prof. Zbigniewa Religi w Słubicach płynie pomoc oferowana w ramach ogólnopolskich akcji wspierania placówek służby zdrowia. Portal Siepomaga.pl dzięki prowadzonej zbiórce przekazał tak potrzebne w czasie epidemii maski FPP2, maski chirurgiczne i przyłbice.

Maseczki i przyłbice - w podziękowaniu za pracę wykonywaną przed medyków ze Słubic - dostarczyły także Przedsiębiorstwo Komunikacji Miejskiej z Gdyni i firmy ARS Reklamy.

Pomoc od Siepomaga.pl

WOŚP kupuje sprzęt

Regularnie szpitale wspiera również Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy – prowadzi specjalny Fundusz Interwencyjny do walki z koronawirusem i kupuje sprzęt potrzebny do walki z COVID-19, który trafia do placówek w całym kraju. Fundacja dowodzona przez Jurka Owsiaka przekazała naszej lecznicy przyłbice i 120 indywidualnych pakietów ochrony biologicznej.

Pomoc od niewidzialnych

Szpital otrzymał również wsparcie od inicjatywy Niewidzialnareka.org. W ramach tej akcji firmy przekazują m.in. środki do dezynfekcji, a koordynatorzy rozdzielają je zgodnie ze składanym zapotrzebowaniem. Słubicki szpital otrzymał proszki dezynfekujące do prania, środki dezynfekujące powierzchnie i ręce.

Bony dla bohaterek

Do pomocy lecznicy włączyły się także lokalne przedsiębiorstwa. W ramach akcji Piękno dla Bohaterek, do placówki trafiło 40 bonów na różne zabiegi kosmetyczne, z których skorzystać będzie mógł personel medyczny (ZOBACZ).

Z pomocą szpitalowi przyszły też firmy kosmetyczne – swoje produkty przekazały AVON i Lirene.

Pomoc dla szpitala

Uszyli maseczki

Do szpitala trafiają także bawełniane maseczki wielorazowego użytku, które po jonizacji będą mogły być używane przez pracowników i personel. Zapas takiego sprzętu dostarczyła firma Steinpol z Rzepina.

Po 1000 sztuk podobnych maseczek uszyły i przekazały szpitalowi mieszkanki Kowalowa oraz panie ze słubickiego Stowarzyszenia na rzecz kobiet (o ich mobilizacji pisaliśmy już w marcu - ZOBACZ).

Piłkarska zbiórka

Medykom pomogli też… piłkarze. Zbiórkę na rzecz szpitala zorganizował portal Piłkarska klasa A - grupa słubicka. Udało się zebrać kilkadziesiąt litrów płynów dezynfekujących, rękawiczki ochronne, maseczki oraz wodę do picia.

Jak można pomoc?

Osoby, które chciałby wesprzeć medyków w Polsce i Słubicach, zaprasza na specjalne strony pomocowe. Pieniądze można wpłacać na:

Spodobał Ci się artykuł? Daj lajka i udostępnij dalej. Dziękujemy :)

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.