Kliknij przycisk i otwórz MENU >>

Aktywne kobiety nie umieją nic nie robić. Siedzą w domach, bo muszą, ale nie marnują czasu. Panie ze Słubickiego Stowarzyszenia na Rzecz Kobiet szyją wielorazowe maseczki. Mają już naciętych 500 sztuk. I to nie koniec.

Szycie maseczek

Maseczki w całym kraju szyje wiele stowarzyszeń czy osób prywatnych. W Słubicach zajęły się tym panie ze Słubickiego Stowarzyszenia na Rzecz Kobiet.

Z trudem udało się zdobyć materiał – podzielił się nim Krzysztof Skrzypnik z Chartowa. Akcję koordynuje Aleksandra Orłowska. Na razie maseczki szyje kilka pań. Te, które tego nie potrafią, pomagają np. w wycinaniu.

Ochrona dla każdego

- Maseczki są wielorazowe, podwójne, z kieszonką w środku, w którą można włożyć dodatkowy filtr. Można je prać i prasować – opowiada Anna Górska, jedna z „szyjących”. Maseczki dodatkowo zostaną poddane jonizacji w szpitalu.

Panie będą rozdawać je nieodpłatnie. W szpitalu się nie przydadzą (muszę mieć odpowiedni certyfikat), ale trafią np. do mieszkańców czy podróżnych. Zainteresowane są już m.in. słubickie bary i sklepy, żeby wyposażyć w nie swoich pracowników.

Pół tysiąca maseczek

Na razie „naciętych” jest 500 sztuk – kolejne będą powstawały w miarę zapotrzebowania. No i pod warunkiem, że będą dostępne materiały, gumki czy nici – a te trudniej zdobyć, ponieważ słubicka pasmanteria jest zamknięta. Panie opierają się głownie na darczyńcach. Chętnych do pomocy jest sporo.

- Nasze panie są bardzo aktywne, a teraz jest czas przestoju nie mamy spotkań, ćwiczeń. Siedzenie w domu nie jest dla nas, chcemy coś robić, być pożyteczne – podkreśla A. Górska.

Przyłączają się inni

Ich zaangażowanie doceniają internauci. „Brawo dziewczyny”, „Jesteście wspaniałe”, „Dziękujemy” – to tylko kilka z dziesiątek komentarzy w podobnym tonie.

Działanie kobiet ze stowarzyszenie zachęciło do aktywności także innych. Wiele osób zaczęło się spontanicznie przyłączać do akcji. Oferuje pomoc w szyciu, dostarczeniu materiałów, itd.

Galeria zdjęć

Jak wygląda szycie maseczek? Poniżej zdjęcia udostępnione w mediach społecznościowych przez stowarzyszenie.

Spodobał Ci się artykuł? Daj lajka i udostępnij dalej. Dziękujemy :)

Komentarze   

#1 Lechita 2020-03-22 18:05
Przypomina piękne tradycje Komesu. :-)
#2 Tomasz_S 2020-03-23 09:51
Pięknie dziękujemy :-)
#3 gastol2605 2020-03-23 15:40
z jakiego materiału szyjecie tdm maski?

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.