Kliknij przycisk i otwórz MENU >>

Z początkiem kwietnia ruszyła długa wyczekiwana budowa placu zabaw przy ul. Konstytucji 3 Maja. Nowe urządzenia są właśnie stawiane. Niestety, dzieci będą mogły cieszyć się nimi, kiedy zostaną zniesione ograniczenia związane z epidemią koronawirusa. 

Plac zabaw

Czekali kilka lat

Petycja ws. budowy nowego placu zabaw w sąsiedztwie ul. Konstytucji i Jagielły trafiła na biurko ówczesnego burmistrza Tomasza Ciszewicza jeszcze w 2016 roku. Wtedy też na plac trafiły odnowione urządzenia z placu zabaw przy oś. Słowiańskim (ZOBACZ).

Ucieszyło to dzieci, choć rodzice podkreślali, że brakuje urządzeń dla maluchów w wieku 3-5 lat. I czekali na nowy, lepszy plac zabaw, bezpieczny i dostosowany do potrzeb dzieci w różnym wieku. I dalej apelowali o to, żeby postawić nowe, lepsze urządzenia.

Projekt za 300 tys. zł

Udało się! Nowy plac powstaje w ramach projektu, którego realizatorami są Uczniowski Klub Sportowy ze Szkoły Podstawowej nr 3 i Lokalna Grupa Działania Zielona Dolina Odry i Warty, przy wsparciu gminy Słubice. Jego wartość to 296 tys. zł. 

9 września ub. roku odbyło się podpisanie umowy na realizację projektu, a na początku kwietnia na placu pojawił się wykonawca.

Na placu przy ul. Konstytucji będzie w czym wybierać. Powstaje tam najróżniejsze urządzenia, które ucieszą nie tylko najmłodszych. Są to m.in. trampoliny, karuzela, tyrolka, huśtawki, drabinki do wspinania, domki, zjeżdżalnia. Starsi będą mogli korzystać z siłowni pod chmurką.

Otwarcie po epidemii

Niestety, nowe urządzenia będzie można wypróbować dopiero, gdy zniesiony zostanie zakaz wstępu na place zabaw. Na razie można nacieszyć nimi oczy… Zobaczcie sami, zajrzeliśmy na plac budowy z nasza kamerą.

Spodobał Ci się artykuł? Daj lajka i udostępnij dalej. Dziękujemy :)

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.