Kliknij przycisk i otwórz MENU >>

Za sprawą słubiczanki, Ewy Zalewskiej, słodkości i butelki z wodą trafiły na przejście graniczne w Świecku. Przydadzą się ludziom, którzy utknęli w korkach i pracującym tam służbom. Do akcji przyłączyły się m.in. Fundacja Grupy, słubiccy przedsiębiorcy i wiele osób o dobrych sercach. 

Ewa Zalewska

Przejście graniczne w Świecku już dawno nie widziało takich kolejek. Auta czekają po kilkanaście godzin, a w nich pasażerowie bez możliwości kupienia wody czy czegoś do przegryzienia.

Szybka reakcja

Zareagowała na to słubiczanka Ewa Zalewska. 17 marca opublikowała na jednym z forów apel o zebranie butelek z wodą i słodkich batoników – po to, żeby przekazać je stojącym w korkach.

Na jej prośbę jeszcze twego samego dnia odpowiedziało wiele osób. Do pomocy przyłączyła się ekipa Fundacji Grupy Pomagamy, a także markety i przedsiębiorcy. Środki wpłacali również indywidualni mieszkańcy miasta. Zebrano kilka tys. złotych.

Dla służb i oczekujących

Jeszcze tego samego dnia grupa wolontariuszy rozwiozła towar. Najwięcej zgrzewek wody i zapasów słodkości trafiło na Świecko, część także do służb pracujących na słubickim moście. E. Zalewska ocenia, że zapasów wystarczy na około 2 dni.

Woda

To nie koniec

Akcja wciąż trwa. Jeśli sytuacja nadal będzie tego wymagała, pomoc w zakupie prowiantu zadeklarowała Fundacja Grupy Pomagamy. Jeśli ktoś chce przyłączyć się do akcji, może napisać do Ewy Zalewskiej (TUTAJ).

Pieniądze można też wpłacać na konto Fundacji Grupy Pomagamy – z dopiskiem: COVID.

IBAN PL42 1600 1462 1839 6034 6000 0001. Kod SWIFT: PPABPLPK.

Spodobał Ci się artykuł? Daj lajka i udostępnij dalej. Dziękujemy :)

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.