Kliknij przycisk i otwórz MENU >>

Jak będzie zorganizowany ruch graniczny w najbliższych dniach? Po decyzji premiera o tymczasowym przywróceniu granic, szczegóły zawiera rozporządzenie Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji.

Most

Zgodnie z wydanym 13 marca rozporządzeniem ministra MSWiA, tymczasowa kontrola graniczna będzie obowiązywała od 15 do 24 marca. O tym, kto może w tym czasie przekraczać granicę, przeczytacie TUTAJ.

Most – tylko na piechotę

Pierwsza ważna informacja: most między Słubicami a Frankfurtem będzie można przekroczyć jedynie pieszo (lub rowerem). Zabronione są skutery i wszelkie pozostałe pojazdy. Most będzie można przekraczać przez całą dobę.

Poniżej informacja z rozporządzenia MSWiA.

Droga krajowa nr 29, kontrola jest prowadzona w kierunku wjazdowym na odcinku od miejsca przecięcia z linią granicy państwowej w rejonie znaku granicznego nr 490 na moście granicznym w odległości 100 m w kierunku miasta Słubice (ul. 1-go Maja). Kontrola jest prowadzona w kierunku wyjazdowym na odcinku 200 m od miejsca przecięcia z linią granicy państwowej w rejonie znaku granicznego nr 490 na moście granicznym Słubice – Frankfurt nad Odrą do działki nr 672 (ul. Jedności Robotniczej).

Samochody – tylko przez Świecko

W Świecku będzie odbywał się ruch towarowy i osobowy (samochodowy). Zostaną tu ustawione dwa punkty kontroli – dla pojazdów wjeżdżających i wyjeżdżających. Przejście będzie czynne całą dobę.

Poniżej informacja prosto z rozporządzenia MSWiA.

Droga krajowa nr 2, kontrola jest prowadzona w kierunku wjazdowym na odcinku od miejsca przecięcia z linią granicy państwowej w rejonie znaku granicznego nr 481 w odległości 800 m w kierunku miasta Poznań, wraz z działką nr 3/7. Kontrola jest prowadzona w kierunku wyjazdowym na odcinku od miejsca przecięcia z linią granicy państwowej w rejonie znaku granicznego nr 481 w odległości 800 m w kierunku miasta Poznań wraz z działką nr 3/6.

Czekamy na dalsze wyjaśnienia

Nasi czytelnicy przekazali nam wiele pytań, związanych z tym, kto i na jakiej podstawie będzie mógł przekraczać granice. Jesteśmy w stałym kontakcie ze służbami prasowymi wojewody i straży granicznej. Przekazaliśmy im Wasze pytania, czekamy na odpowiedzi.

ZOBACZ ROZPORZĄDZENIE

Spodobał Ci się artykuł? Daj lajka i udostępnij dalej. Dziękujemy :)

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.