Kliknij przycisk i otwórz MENU >>

Są kolejne efekty zagrożenia koronawirusem. Różne urzędy i instytucje proszą, żeby wstrzymać się z odwiedzinami, a sprawy załatwiać e-mailem lub telefonicznie. Sprawdź, gdzie i jak załatwisz swoją sprawę. 

W związku z zagrożeniem koronawirusem, urzędy i instytucie zmieniają zasady obsługi interesantów. Szczegóły poniżej.

ZUWŚ

Zakład Usług Wodno-Ściekowych

Słubicki ZUWŚ, podobnie jak Starostwo Powiatowe i Urząd Miejski, nie będzie przyjmował interesantów. 16 marca do odwołania zamyka Biuro Obsługi Klienta (w tym kasę oraz dział techniczny).

- Nie będzie również możliwości skorzystania z porad, załatwienia spraw, które wymagają osobistego kontaktu w siedzibie spółki – informuje Monika Iłowska-Walkowiak w informacji przesłanej do naszej redakcji. Uspokaja, że sytuacja ta nie wpłynie na ciągłość dostaw wody i odbioru ścieków.

Pracownicy nie będą prowadzili odczytów wodomierzy w mieszkaniach. Stan licznika można podać w zakładce: „Podaj stan wodomierza” na stronie www.zuws.pl lub na adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Płatności można dokonywać na konto ZUWŚ: 07 1240 3608 1111 0000 4338 0187 (należy podać nr faktury lub miejsce poboru wody).

Podania i wnioski można przesłać listownie: ZUWŚ Sp. z o.o., ul. Krótka 9, 69-100 Słubice, e-mailem: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

INFORMACJA TELEFONICZNA

 • numer ogólny: 95 758 26 65 + numery wewnętrzne
 • kasa 10
 • BOK 10-11
 • majstrowie 24
 • kierownik 15
 • dział techniczny 14
 • dział finansowy 21
 • sekretariat 20

Zakład Administracji Mieniem Komunalnym

Od 16 marca do odwołania swoich spraw nie będzie można załatwić osobiście także w ZAMK-u. Dyrektor Krzysztof Radkiewicz prosi o ich załatwianie wyłącznie drogą korespondencyjną – listem lub e-mailem.

Korespondencję należy kierować na adres: Zakład Administracji Mieniem Komunalnym w Słubicach, Plac Bohaterów 13, 69-100 Słubice. Zeskanowane pisma można wysyłać na adres skrzynki e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub poprzez ePUAP.

INFORMACJA TELEFONICZNA

 • numer ogólny 95 758 40 90 + numery wewnętrzne
 • księgowość 110
 • najem lokali użytkowych 109
 • najem lokali mieszkalnych 103
 • dział techniczny 112

W sprawach wymagających identyfikacji rozmówcy można kontaktować się poprzez aplikację WhatsApp:

 • 885 480 550 księgowość
 • 885 480 560 najem lokali użytkowych
 • 885 480 540 najem lokali mieszkalnych
 • 885 480 530 dział techniczny

Dodatkowo przed budynkiem na pl. Bohaterów 13 zostanie umieszczona skrzynka podawcza (pocztowa), w której będzie można umieszczać korespondencję.

Ze względu na te ograniczenia, nie obowiązują terminy wyznaczone w pismach o najem lokalu. Kolejna ważna informacja dotyczy tych, którzy korzystają z systemów przedpłatowych do poboru zimnej wody, energii elektrycznej, podgrzewania posiłków i ciepłej wody użytkowej. Będą oni mogli wejść do ZAMK-u po wcześniejszym ustaleniu terminu. W sprawach dodatków mieszkaniowych ZAMK będzie kontaktował się z OPS-em.

OPS Slubice

Ośrodek Pomocy Społecznej

Również OPS wstrzymuje przyjmowanie interesantów od 16 marca. Swoje sprawy należy załatwiać telefonicznie, listem zwykłym lub elektronicznym.

Dane adresowe: Ośrodek Pomocy Społecznej w Słubicach, Pl. Wolności 17 F, 69-100 Słubice.

INFORMACJA TELEFONICZNA

 • sekretariat: 95 758 23 94
 • księgowość: 95 758 84 40
 • kadry: 692 421 360
 • dodatki mieszkaniowe i energetyczny: 95 758 84 41
 • swiadczenia rodzinne i alimenty 95 758 60 46

Adresy e-mail dostępne są TUTAJ.

Jak wyjaśnia Monika Cichecki, kierownik OPS, bezpośrednia konsultacja z pracownikiem socjalnym będzie możliwa tylko w pilnych sprawach. Przy do OPS wejściu zostanie uruchomiony specjalny punkt podawczy, w którym będzie można pobrać wnioski.

- Mimo tej sytuacji, wszystkie świadczenia będą wypłacane zgodnie z dotychczasowym harmonogramem, a osoby i rodziny objęte wsparciem ośrodka nadal zostaną pod jego opieką - uspokaja szefowa OPS.

Spółdzielnia mieszkaniowa

O to, aby bez wyraźniej i pilnej potrzeby nie przychodzić do biura, zwraca się również spółdzielnia mieszkaniowa. Płatności, zamiast w kasie, można dokonać na konto. Jego numer można uzyskać pod nr tel. 95 758 3107.

Biblioteka miejska

Natomiast Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy w Słubicach będzie zamknięta dla czytelników od 12 do 25 marca. W tych dniach nie będą naliczane kary za nieterminowy zwrot książek.

KONTAKT DLA CZYTELNIKÓW:

 • tel./fax: 95 758 23 72
 • email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie

Dyrektor PCPR Anna Gołębiowska zwraca się z prośbą o ograniczenie wizyt w PCPR. Zachęca do kontaktów drogą telefoniczną, listowną i em-mailową.

Dane adresowe: Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Słubicach, ul. Sienkiewicza 28, 69-100 Słubice.

KONTAKT DLA PETENTÓW

 • tel. 95 758 21 40
 • email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Urząd Skarbowy

Od 13 do 27 marca petentów nie będzie przyjmował także Urząd Skarbowy. Urzędnicy zachęcają do zdalnego kontaktu i do korzystania z elektronicznych form rozliczeń. Podatki można rozliczyć on-line przez Twój e-PIT, e-Deklaracje, e-PUAP. Informacje podatkowe oraz usługę Twój e-PIT można znaleźć na stronie www.podatki.gov.pl

Przed słubickim urzędem zostanie wystawiona urna, do której będzie można wrzucać deklaracje, pisma i inne dokumenty – w tym przypadku potwierdzenia wpływu do urzędu.

INFORMACJA TELEFONICZNA

 • PIT 660557601
 • VAT 660557601
 • CIT 660557601
 • spadki/darowizny 660557603
 • rejestracja podatników 660557581
 • egzekucja administracyjna 660557609
 • rachunkowość podatkowa i komórka wierzycielska 660557594 oraz 660557604

Email do Urzędu Skarbowego w Słubicach: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Komenda Powiatowa Policji

Do odwołania została wstrzymana także możliwość przyjęcia ustnej skargi do protokołu, wniosków dotyczących działalności policji lub osobistego spotkania z Komendantem Powiatowym Policji w Słubicach. W Komendzie Powiatowej Policji można skargi i wnioski można składać pocztą tradycyjną, telefonicznie lub e-mailem.

Dane adresowe: Komenda Powiatowa Policji w Słubicach, ul. Kazimierza Wielkiego 1, 69 - 100 Słubice.

KONTAKT DLA PETENTÓW

 • tel. 95 759 28 00
 • e-mail: kpp_ Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Sąd Rejonowy w Słubicach

Zgodnie z zarządzeniem wydanym 13 marca przez prezesa Sądu Rejonowego w Słubicach, Renatę Sikorską, w sądzie będą odbywały się sprawy wymagające rozpoznania w trybie nie cierpiącym zwłoki. W tych sprawach terminy będą wyznaczane na bieżąco.

Zmiany nie obejmują spraw rozpoznawanych na posiedzeniach bez udziału stron. Aktualne są również terminy publikacji orzeczeń.

Pełna lista spraw i terminów znajduje się w zarządzeniu

ZOBACZ ZARZĄDZENIE

SOSW w Słubicach i MOS w Ośnie Lubuskim

W trosce o uczniów, przedszkolaków i ich opiekunów, starosta podjął także decyzję o przerwaniu zajęć w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Słubicach i Młodzieżowym Ośrodku Socjoterapii w Ośnie Lubuskim.

Punkty nieodpłatnej pomocy prawnej i poradnictwa obywatelskiego

Starosta zawiesił działanie na terenie powiatu punktów nieodpłatnej pomocy prawnej i poradnictwa obywatelskiego do 27 marca. Jednak nie oznacza to braku pomocy prawników.

W czasie zawieszenia działalności punktów z porad można skorzystać przez telefon i z wykorzystaniem innych środków porozumiewania się na odległość.

Warunkiem jest przesłanie na adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. pisemnego zgłoszenia takiej potrzeby i 2 oświadczeń: o braku możliwości poniesienia kosztów związanych z pomocą prawną oraz o zapoznaniu się z klauzulami informacyjnymi o przetwarzaniu danych osobowych.

POBIERZ WNIOSEK

Biblioteka Collegium Polonicum

Biblioteka zostaje zamknięta do odwołania. Termin wypożyczenia książek można przedłużać telefonicznie lub przez konto internetowe.

INFORMACJA TELEFONICZNA: 61 829 6751

Spodobał Ci się artykuł? Daj lajka i udostępnij dalej. Dziękujemy :)

Komentarze   

#1 matkapolka2 2020-03-13 17:31
no jestem bardzo ciekawa czy szanowne jaśnie panie z opsu będą odbierać telefony bo normalnie tam sie dodzwonić to jak 6 w totka

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.