Kliknij przycisk i otwórz MENU >>

W sąsiednim Frankfurcie nad Odrą zanotowano pierwszy przypadek Koronawirusa. Miała go pracująca tu mieszkanka Berlina. Informację potwierdziło Ministerstwo Zdrowia landu Brandenburgia.

Koronawirus

O zarażonej osobie poinformował portal internetowy MOZ.de. ZOBACZ

To mieszkanka Berlina

Kobieta mieszka w Berlinie, dlatego jej przypadek „liczy się” do statystyk tego miasta. Jednak jak podali niemieccy dziennikarze, pracuje we Frankfurcie od Odrą. Obecnie trwa ustalanie, z kim się kontaktowała i gdzie mogła przebywać.

W Brandenburgii potwierdzono do tej pory sześć przypadków koronawirusa, w Berlinie – 40. We Frankfurcie do tej pory żadnego.

Czuje się gorzej

Tymczasem zarażony COVID-19 mieszkaniec Cybinki, który wciąż przebywa na oddziale zakaźnym Uniwersyteckiego Szpitala w Zielonej Górze, znowu czuje się gorzej. Miał nadzieję na opuszczenie izolatki, jednak znowu wróciła mu gorączka. Dalej przyjmuje leki.

Jak wyglądają statystyki w Polsce?

W niedzielę Ministerstwo Zdrowia poinformowało o pięciu nowych pacjentach zakażonych koronawirusem. Łącznie jest to 11 przypadków w kraju. Zgodnie z ostatnim raportem Głównego Inspektora Sanitarnego z 6 marca z godz. 16 hospitalizowanych jest 128 osób, kwarantanną domową objętych 1299, a w nadzorze sanitarnym– 6184. Żaden pacjent nie jest w stanie zagrożenia życia.

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.