Kliknij przycisk i otwórz MENU >>

Jest reakcja władz powiatu słubickiego na wniosek dotyczący zwolnienia Jadwigi Caban-Korbas, pełniącej obowiązki Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Słubicach. Rzecznik starostwa poinformował, że „nie będzie pochopnych decyzji kadrowych”.

Sztab kryzysowy

Wypowiedzi J. Caban-Korbas (w środku) wzbudziły duże kontrowersje w całym kraju

Więcej o kontrowersyjnych słowach szefowej Sanepidu pisaliśmy TUTAJ. Jej odwołania domagał się Lubuski Inspektor Sanitarny, a GIS określił jej zachowanie jako "nieakceptowalne".

Jeszcze dziś, na nadzwyczajnej sesji Rady Powiatu Słubickiego, starosta Leszek Bajon informował, że to "osoba kompetentna".

W międzyczasie wysłaliśmy do Starostwa Powiatowego w Słubicach pytanie, czy wobec J. Caban-Korbas będą podejmowane jakiekolwiek decyzje kadrowe lub wyciągane konsekwencje.

Poniżej oświadczenie jakie otrzymaliśmy od rzecznika prasowego Wojciecha Obremskiego.

Wypowiedzi nie dyskwalifikują szerokich kompetencji doświadczonego pracownika, który kieruje Powiatową Stacją Sanitarno-Epidemiologiczną w Słubicach prawie od 30 lat. Oczywiście, starosta wraz z zarządem powiatu spotkają się z panią dyrektor, przeprowadzą z nią rozmowę, ale podejmowanie jakichkolwiek pochopnych decyzji kadrowych pod presją oraz w okolicznościach, w jakich znalazł się powiat słubicki w związku z pojawieniem się koronawirusa, byłoby nie na miejscu.

Spodobał Ci się artykuł? Daj lajka i udostępnij dalej. Dziękujemy :)

Komentarze   

#1 germanik2753 2020-03-05 15:37
No i OK, bo nie cierpię ludzi spiętych i nadętych mocą piastowanego urzędu a takich,szczególnie obecnie,nie brakuje.Trochę tylko ten popis śpiewaczy zbędnym był....
#2 bohusz 2020-03-05 18:10
Chociaż nie jestem za starostą, to akurat ta decyzja jest prawidłowa. P. Caban google ma fajne i nietypowy sposób wypowiedzi, ale fachowej reakcji nie można odmówić. Przeprowadziła wywiad, zaleciła prawidłowy transport, wprowadziła kwarantannę dla rodziny, zarządziła poszukiwanie współpasażerów. Profesjonalizm. Na spotkaniu sztabu mogła powiedzieć, że będzie podawać dane o sytuacji prywatnej pacjenta i to przewodniczący sztabu by musiał podjąć decyzję, czy utajnić.
#3 gregor08076 2020-03-05 19:20
Pajacowała jakby była na imprezie a nie sztabie kryzysowym. Chyba ma też chorobę filipińską tak jak były prezydent RP Kwaśniewski
#4 Aziel73 2020-03-06 07:59
Trochę żenujące jak na wypowiedź Pani Dyrektor. Zabrakło profesjonalizmu i wyczucia. To nie biesiada kabaretowa. Dla mnie, ta Pani nie powinna wypowiadać się publicznie. Swoją robotę niech robi, ale nie występuje ;-) :o

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.