Kliknij przycisk i otwórz MENU >>

Dziś dowiedzieliśmy się o 1 przypadku zarażenia koronawirusa w Polsce. A co stanie się, jeśli do słubickiego szpitala zgłosi się osoba, która podejrzewa, że może być chora? Nasza lecznica odpowiada, że są na to procedury. Wprowadziła też zakaz odwiedzin. 

Szpital Słubice

Czy słubicki szpital jest gotowy na ewentualność pojawienia się pacjentów z koronawirusem? Co w przypadku, gdyby taka osoba trafiła na SOR? Takie pytanie zadaliśmy władzom szpitala jeszcze wczoraj.

Zgodnie z procedurami

Mariusz Brych, naczelny lekarz szpitala odpowiedział, że personel jest zapoznany z procedurami postępowania na wypadek podejrzenia zakażenia koronawirusem SARC-Cov-2.

- W stosunku do osoby z podejrzeniem zakażenia koronawirusem zostanie wszczęta procedura zgodna z wytycznymi ministerstwa zdrowia, głównego inspektora sanitarnego i wojewody lubuskiego – poinformował M. Brych.

Niestety, mimo naszych pytań, szpital nie poinformował, co konkretnie będzie się dziać z takim pacjentem i osobami, które np. przebywały razem z nim w poczekalni.

Opis procedur można znaleźć m.in. na stronie Głównego Inspektoratu Sanitarnego - ZOBACZ.

Całkowity zakaz odwiedzin

28 lutego prezes szpitala Łukasz Kaczmarek wydał zarządzenie, zgodnie z którym odwiedziny pacjentów w placówce zostały ograniczone do jednej osoby odwiedzającej. 4 marca, po wykryciu koronawirusa u pacjenta z Cybinki, decyzja została zaostrzona – wprowadzono całkowity zakaz odwiedzin, aż do odwołania.

Remont bez zmian

Jak dowiedziała się nasza redakcja, zagrożenie koronawirusem nie będzie miało wpływu na planowany remont Szpitalnego Oddziału Ratunkowego, który zgodnie z planem ma rozpocząć się 4 marca. Więcej o remoncie w osobnej publikacji.

Nie przychodź, zadzwoń

Przypomnijmy, zgodnie z procedurami, chory który ma wysoką gorączkę, kaszel, duszność, trudności z oddychaniem i przebywał w miejscach, w których mógł zarazić się koronawirusem, nie powinien iść na SOR, a zadzwonić do Sanepidu pod nr 668 857 072.

Po więcej informacji można też dzwonić na całodobową infolinię NFZ - 800 190 590.

Nr najbliższego oddziału zakaźnego (Szpital Uniwersytecki w Zielonej Górze) to: 68 32 96 478.

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.