Kliknij przycisk i otwórz MENU >>

Czego tej zimy brakuje przedszkolakom? Jak sprawić, żeby maluchy polubiły matematykę? Jak mają prawidłowo siedzieć na krzesełku? Tego i wielu innych ciekawych rzeczy można dowiedzieć się z najnowszego numeru czasopisma „Jarzębinka”, które wydają przedszkolaki z PS Jarzębinka. 

Jarzębinka

Do czytania zachęcali Igor i Michał


- Najnowszy numer Jarzębinki! – takie słowa słychać było 13 lutego już od rana w Przedszkolu Samorządowym nr 1. Tego dnia premierę miało najnowsze wydanie czasopisma „Jarzębinka”. Do jego kupowania i czytania zachęcali z zapałem Igor i Michał.

Czasopismo „Jarzębinka” ukazuje się już od 2015 roku (z roczną przerwą). Początkowo było miesięcznikiem. Od 2017 jest dwumiesięcznikiem. Redagują je dzieci z trzech przedszkolnych grup, pod czujnym okiem Marzanny Marii Ossowskiej. Więcej o czasopiśmie pisaliśmy tu (ZOBACZ).

Mija czas, a dziennikarskiego bakcyla połykają kolejne pokolenia przedszkolaków. Bacznie obserwują otaczający świat, swoje przemyślenia ubierają w słowa i rysunki.

Gdzie ta zima?

W najnowszym numerze można przeczytać o tym, jak czekają na zimę i śnieg. Nauczycielka przytoczyła taki dialog z przedszkolnej Sali. – A co to śnieg? – pyta trzylatek swojego starszego kolegę. – Nie wiesz? – odpowiada starszy. – Jesce nie widziałem… - przyznał maluch. A ja widziałem jak byłem malutki – odrzekł pięciolatek.

Dlatego w najnowszej „Jarzębince” znalazła się bajka o pogodzie i kilka zimowych obrazków do pokolorowania.

Jarzębink

W najnowszym numerze jest m.in. bajka o pogodzie


Jak polubić matematykę?

Jest też obszerny artykuł dla rodziców, który podpowiada im, jak rozwijać u swojej pociechy umiejętności matematyczne. Nauka może być przyjemna! Można razem liczyć zaproszenia na urodziny, bułki kupione w sklepie czy wlewać wodę do naczyń o różnych kształtach i sprawdzać, czy jest jej tyle samo…

Jesteście ciekawi, co ciekawi przedszkolaków z Jarzębinki? Zapraszamy do lektury.

ZOBACZ GAZETKĘ

Spodobał Ci się artykuł? Daj lajka i udostępnij dalej. Dziękujemy :)

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.