Kliknij przycisk i otwórz MENU >>

Wygląd przestrzeni wokół okna może być prawdziwą ozdobą mieszkania. Odpowiednio zaaranżowana zieleń na parapecie, ciekawie dobrany kolor ram okiennych i właściwy rodzaj przysłon to trzy filary związane z organizowaniem wystroju tego miejsca. Do grona akcesoriów związanych z zaciemnianiem dołączyły niedawno rolety rzymskie, które niosą ze sobą wiele walorów dekoracyjnych. Jak wypadają na tle klasycznych rozwiązań?

Roleta rzymska i roleta w kasecie – dwa rodzaje elegancji

Elementem spotykanym od lat przy oknach na całym świecie są rolety – zarówno te wolnowiszące, jak i chowane w kasecie. Specjalny pojemnik na materiał jest w tym przypadku rozwiązaniem bardzo praktycznym, ponieważ dzięki niemu tkanina w momencie odsłonięcia okna ląduje bezpiecznie w dość bezpiecznej przestrzeni. Tej właściwości nie posiadają rolety rzymskie, ale za to ich fantazyjne upięcie stanowi prawdziwą ozdobę dla salonu lub sypialni.

Elegancja kasety polega na jej minimalistycznym wpasowaniu w ramę okna. Przy odrobinie szczęścia jej kolor można idealnie dobrać w odniesieniu do barwy drewna lub plastiku, uzyskując tym samym spójną kompozycję. Po dołączeniu prowadnic tkanina jest ułożona idealnie równolegle do powierzchni szyby, dzięki czemu całość sprawia wrażenie fabrycznego kompletu. W przypadku rolety rzymskiej widać, że jest ona czymś dodatkowym, natomiast siła jej elegancji tkwi w odpowiedniej prezentacji materiału. Nie jest on schowany, a tym samym bardziej narażony na kurz i wilgoć, lecz jego uwidocznienie daje niepowtarzalny efekt.

Dekoracyjność, czy funkcjonalność?

Nowością, która zdobywa rynek w tym samym tempie co rolety rzymskie, są plisy okienne. Ten rodzaj przysłony cechuje się wysokim poziomem funkcjonalności, ponieważ ręczne sterowanie położeniem materiału pozwala na bardzo dokładną regulację zarówno od góry, jak i od dołu. W przypadku rolet rzymskich ich funkcja zaciemniająca jest bardzo tradycyjna, czyli polega na odwijaniu materiału i zakrywaniu nim okna lub całej wnęki. Dokonując wyboru, należy wziąć pod uwagę również to porównanie i zastanowić się, która z opcji będzie bardziej adekwatna do danego wnętrza.

Wiodącym producentem bezinwazyjnych plis okiennych oraz rolet rzymskich na polskim rynku jest firma Karnix, oferująca najwyższą jakość produktu, błyskawiczną realizację zamówienia oraz bezpieczną wysyłkę do klienta za pomocą firmy kurierskiej.

Montaż wciąż ten sam – bezinwazyjny i klasyczny

Kilka słów na temat związany z dekoracyjnością można przeczytać w artykule pt.: „Rolety rzymskie — elegancja i nowoczesność w salonie i sypialni”. Tymczasem warto wiedzieć, że oprócz aspektów związanych z wystrojem pomieszczenia należy wziąć pod uwagę także kwestie techniczne. Bardzo istotne są te związane z samym montażem produktu. Może on być przeprowadzony w sposób bezinwazyjny lub z wykorzystaniem dodatkowych narzędzi, takich jak wiertarka, śrubokręt i specjalne wkręty. Metoda bezinwazyjna polega na użyciu zestawu mocowań, które dołącza producent. Dzięki nim można w szybki i stabilny sposób przytwierdzić roletę rzymską wprost do ramy okna.

To, czy dokonać zakupu rolety w kasecie, plis okiennych, czy też rolety rzymskiej, powinno być podyktowane przede wszystkim indywidualnymi potrzebami estetycznymi. Funkcjonalność każdego z tych rozwiązań również jest odmienna, warto zwrócić na to uwagę przed zakupem.

[artykuł partnerski]

Spodobał Ci się artykuł? Daj lajka i udostępnij dalej. Dziękujemy :)