Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
Już jest! 25 listopada oficjalnie rozpoczął działalność Jarmark Bożonarodzeniowy we Frankfurcie. Jak co roku na placu przed ratuszem, kilkaset metrów za mostem, czeka na gości mnóstwo atrakcji - grzańce, słodkości, świąteczne przysmaki i artystyczne występy. Jest też wesołe miasteczko.

Jarmark

Uroczyste otwarcie z udziałem przedstawicieli władz Frankfurtu odbyło się w poniedziałkowy wieczór. Na inaugurację przyszło wielu mieszkańców obu miast. Był okolicznościowy tort, grzaniec, pokaz ogni oraz występy lokalnych zespołów. Swoje muzyczne zdolności zaprezentowały przedszkolaki z Eurokity, zespół Rytmos oraz kwartet dęty z frankfurckiej filharmonii.

Jarmark Bożonarodzeniowy będzie działać aż do 29 grudnia. Można go odwiedzać codziennie, od poniedziałku do niedzieli, w godzinach 10-20. W piątki i soboty będzie zawsze czynny nieco dłużej, bo do godz. 21. Wstęp jest oczywiście wolny.

jarmark

Co znajdziemy na miejscu? - Są stanowiska z ciekawą gastronomią i przysmakami, a w weekendy dodatkowo będzie program artystyczny - informuje Tomasz Pilarski ze spółki Messe und Veranstaltungs, która zajmuje się miejskim marketingiem. Tuż obok jarmarku rozłożyło się wesołe miasteczko, pełne karuzeli, automatów do gier i rozmaitych atrakcji.

To jednak nie wszystko. W dniach 7-8 oraz 14-15 grudnia do sąsiedniego Kościoła Mariackiego zawita kolejny jarmark, ale o nieco innym charakterze. - Będzie można spotkać tu bogatą ofertę rękodzieła. Już dziś serdecznie zapraszamy - zachęca T. Pilarski.

Byliśmy na otwarciu z naszym redakcyjnym obiektywem. Poniżej materiał.

Spodobał Ci się artykuł? Daj lajka i udostępnij dalej. Dziękujemy :)

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.