Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
Nie możecie doczekać się Preludium Bożonarodzeniowego? My także! Wydarzenie od zawsze cieszy się dużą popularnością wśród mieszkańców Słubic i Frankfurtu. W tym roku jego częścią będzie występ nastoletnich tancerzy, którzy niedawno rozpoczęli warsztaty w Słubickim Miejskim Ośrodku Kultury.

warsztaty taneczne_robert

Zajęcia są częścią szerszego projektu realizowanego przez SMOK pt. „Redukować bariery – wspólnie wykorzystywać silne strony”. Jego koordynatorką jest Marzena Słodownik. Oprócz tańca realizowane są także warsztaty wokalne i teatralne.

Warsztaty taneczne prowadzi dwój pasjonatów – Robert Kliszczak i Wojciech Wróblewski. Wielu z was będzie ich kojarzyć z występów z grupą Westside People, nie wszyscy jednak wiedzą, że obaj chętnie dzielą się swoim talentem i umiejętnościami z dziećmi i młodzieżą.

- Od ponad 2 lat prowadzę zajęcia taneczne dla młodych Polaków i Niemców – opowiada R. Kliszczak. – Z kolei Wojtek jest zaangażowany nieco ponad rok – dodaje. Zajęcia odbywają się w Mikado i Fanfarengarde we Frankfurcie, a młodzi ludzie mają okazję poznać tajniki tańca hip-hop oraz breakdance.

Stąd też pomysł na dodatkowe warsztaty dla młodych ludzi w wieku 7-16 lat. Pierwsza edycja odbyła się w czerwcu i cieszyła spora popularnością. Na zajęcia uczęszczało ponad 10 osób. - 16 listopada ruszyła druga odsłona i frekwencja jest dwa razy większa – cieszy się R. Kliszczak.

On uczy podstaw breakingu, a jego kolega hip-hopu. Zwieńczeniem ich pracy będzie występ na wspomnianym preludium, którego zarówno szkoleniowcy, jak i ich podopieczni, nie mogą się już doczekać. Na szlifowanie umiejętności mają czas do 14 grudnia, bo wtedy kończą się warsztaty.

Jak widać na załączonych zdjęciach, nastroje i dobra atmosfera dopisują. Jesteśmy ciekawi końcowego efektu i z niecierpliwością czekamy na inauguracyjny występ.

warsztaty taneczne_robert2

warsztaty taneczne_robert3
Spodobał Ci się artykuł? Daj lajka i udostępnij dalej. Dziękujemy :)

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.