Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
Sieć sklepów Lewiatan w tym roku świętuje 25 urodziny. Z tej okazji słubicki market Lewiatan zdecydował, że wesprze ważny, społeczny cel. Symboliczny czek na 25 tys. zł trafił do Hospicjum Domowego św. Wincentego a'Paulo. Szefowie sklepu zapowiadają, że nie jest to ostatnia taka akcja Lewiatana.

25 lat_lewiatan_006

Pamiętacie akcję Herosi Innowacyjności? Słubicki Lewiatan zgłosił do tego konkursu Hospicjum Domowe św. Wincentego a'Paulo. Było w nim do zdobycia było 50 tys. zł, a głosować mogli internauci z całego kraju. (ZOBACZ)

Niestety, projekt „Sprzęt dla Hospicjum - nie wahaj się pomagać!" nie zdobył wystarczającej ilości punktów i nie otrzymał dofinansowania – zajął 22 miejsce na 152 inicjatywy.

25 tysięcy na 25-lecie

Jednak nie oznacza to, że hospicjum nie będzie mogło kupić nowego sprzętu. Może nie za 50 tys. zł, ale za 25 tys. zł już tak – bo tyle właśnie z okazji urodzin Lewiatan przekazał tej organizacji.

Planowaliśmy przeznaczyć 25 tys. zł na rzecz społeczności lokalnej, ale nie wiedzieliśmy komu i na co. I to nasi klienci podpowiedzieli, żeby trafiły one właśnie do słubickiego hospicjum. Gdyby udało się wygrać w konkursie, znaleźlibyśmy inny, ważny społecznie cel – mówił podczas uroczystości przekazania symbolicznego czeku Marek Kardasz, współwłaściciel sklepu Lewiatan w Słubicach.

25 lat_lewiatan_011

To nie koniec pomagania

Uroczystość przekazanie symbolicznego czeka odbyła się 5 października na terenie sklepu. Nie zabrakło oczywiście urodzinowego tortu i lampki szampana dla klientów oraz gier i zabaw dla dzieci.

Szefostwo Lewiatana zapowiedziało, że nie jest to ich ostatnie słowo, jeśli chodzi o wspieranie lokalnej społeczności. W przyszłości chcą organizować kolejne prospołeczne akcje, które będą ogłaszać w swoim sklepie – i pytać klientów, co warto zrobić dobrego w naszej okolicy.

Będą nowe łóżka

Z tak dużego zastrzyku pieniędzy ucieszył się Przemysław Szewieliński, szef Hospicjum Domowego św. Wincentego a’Paulo. Zdradził już, na co zostaną przeznaczone przekazane środki.

- Pewnie kupimy za to ponad 20 łóżek rehabilitacyjnych. Dziękuję, że właściciele Lewiatana docenili mieszkańców naszego powiatu. Ten sprzęt będzie dla nich, będą mogli z niego korzystać wszyscy potrzebujący. Bardzo się cieszymy, to jest naprawdę wspaniała rzecz – mówił wzruszony odbierając czek.

25 lat_lewiatan_009

Będą świętować 10-lecie

Jak zaznaczył P. Szewieliński, hospicjum funkcjonuje bardzo dobrze właśnie dzięki mieszkańcom. Baza sprzętu jest imponująca. Hospicjum ma na stanie 220 łóżek, ponad 70 koncentratorów tlenu, balkoniki, wózki inwalidzkie itp. Jednak potrzeby wciąż rosną.

W przyszłym roku słubickie hospicjum obchodzić będzie swój jubileusz – 10-lecia istnienia stowarzyszenia. Będzie więc wiele okazji do świętowania, jak również do pomocy.

Komentarze   

#1 Wiesław 2019-10-08 13:21
Od dłuższego czasu robię zakupy tylko tam. Teraz tylko się upewniłem, że to dobry wybór. Brak w dzisiejszych czasach takich firm, które potrafią dzielić się zyskiem z potrzebującymi. Piękna sprawa. Gratuluję i oby tak dalej.

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.