Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
Od kilku tygodni mieszkańcy Kunowic i Słubic narzekają na dźwięk, który dociera do ich mieszkań i domów. Wg otrzymywanych przez nas sygnałów pochodzi on z rejonu pobliskiej strefy ekonomicznej. Co jest jego przyczyną?

strefa niebo
Strefa ekonomiczna pod Słubicami (fot. HTS Słubice)

Dźwięk jest mocno nieprzyjemny, ma niską częstotliwość i nasila się szczególnie w nocy – tak wynika z opisów przesyłanych nam przez internautów. I potrafi mocno dać w kość. – Nie idzie okna otworzyć, tylko buczy i buczy – pisze jeden z internautów. Inny narzeka, że „czuć go w kościach” nawet przy zamkniętych oknach.

Podobne skargi napłynęły także do telewizji HTS. Nasi dziennikarze postanowili wspólnie zająć się sprawą. Udało nam się wstępnie ustalić, co jest źródłem dźwięku – to urządzenia działające na terenie jednego z zakładów zlokalizowanych na terenie Kostrzyńsko-Słubickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej.

W tej sprawie będziemy się kontaktować z kierownictwem firmy. W międzyczasie reporterzy telewizji HTS dokonają nagrania próbek dźwięku.

Wspólnie zachęcamy mieszkańców do zgłaszania miejsc, w których wspomniany dźwięk jest słyszalny. Z naszych ustaleń wynika, że problem dotyczy praktycznie całych Kunowic i osiedla Zielone Wzgórza.

Zgłoszeń można dokonywać za pośrednictwem naszego profilu facebookowego – KLIKNIJ lub pisząc na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. Można też zostawić info w komentarzu.
Spodobał Ci się artykuł? Daj lajka i udostępnij dalej. Dziękujemy :)

Komentarze   

#1 matkapolka2 2019-08-19 14:54
dziękuję :roll:

oby coś to dało, tak jak pisałam na całych zielonych wzgórzach buczy i wierci dziurę w mózgu
#2 nowy21.09 2019-08-19 16:56
diken2
Słychać ale nie wiedziałem z jakiego źródła myślałem że to linia średniego napięcia tak daje
#3 Nesvorth 2019-08-19 18:21
"Dziwne dźwięki ze strefy ekonomicznej - skąd pochodzą?"

"Udało nam się wstępnie ustalić, co jest źródłem dźwięku ? to urządzenia działające na terenie jednego z zakładów zlokalizowanych na terenie Kostrzyńsko-Słubickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej."

Eureka...

Czytacie czasami co piszecie :)? Artykuł o maśle maślanym.
#4 Lechita 2019-08-19 21:04
Jest teren przemysłowy, to buczy. Obwodnica jak powstanie (oby jak najszybciej) też będzie "buczeć", takie są uroki miasta i mieszkańcy np. śródmieścia muszą znosić hałasy, ruch i korki niemal całą dobę. Najpierw obwodnica be, później tor motocrossowy be, a teraz strefa, a na końcu będzie linia kolejowa. ;)
#5 Redakcja Słubice24.pl 2019-08-19 21:04
@Nesvorth

Czytamy i to bardzo dokładnie :) I polecamy przeczytać jeszcze raz, ze zrozumieniem. ;)

To, że buczenie dochodzi ze strefy to jedno i większość internautów zgłaszających nam problem wskazywała ten kierunek. Ale przyczyn mogło być przecież kilka. Nam udało się ustalić konkretnie jaki to zakład (nazwę jego znamy, ale na razie nie podajemy), a dziennikarze HTS już nawet kontaktowali się z jego kierownictwem. Także artykuł nie jest o "maśle maślanym", ale konkretyzuje pewne przypuszczenia i zapowiada dalsze działania. Wydaje na się, że dla wielu osób, które zachodziło w głowę skąd ten dźwięk, taka informacja będzie pomocna, przynajmniej na tym etapie.

Pozdrawiamy!
#6 Nesvorth 2019-08-20 04:48
Droga Administracjo, czytam ze zrozumieniem, ale na pytanie w tytule skąd pochodzą dziwne dźwięki ze strefy odpowiadacie, że- ze strefy :) fajnie by było wiedzieć co robi/ produkuje to urządzenie odpowiedzialne za całą tą sytuację. Można by było też napisać, dlaczego nie możecie podać nazwy zakładu

Gorąco pozdrawiam ;)
#7 Redakcja Słubice24.pl 2019-08-20 08:19
Tak, odpowiadamy, ale w tekście już konkretyzujemy, a to jednak różnica. ;) Ale nie czepiajmy się słówek. Będziemy starać się być jeszcze bardziej precyzyjni. ;)

Co do reszty, to tak jak napisaliśmy wcześniej - jesteśmy na etapie wyjaśniania / rozmów, więc żeby pozostać fair, to na razie wstrzymujemy się z podawaniem szczegółów, a jedynie sygnalizujemy problem. Będzie na pewno kolejna publikacja w tej sprawie, czekamy też na pomiary dźwięku przez HTS oraz odpowiedź kierownictwa firmy.
#8 Nesvorth 2019-08-20 18:07
Dziękuję bardzo ;)
#9 vino 2019-09-15 08:43
Hałas od dobrego tygodnia powrócić i wręcz się nasilił.
youtu.be/Kb2qKYS7XOo

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.