Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
To piękny finał niesamowitej historii. Chory na nowotwór Mateusz jest już po operacji. Po raku nie ma śladu, a młody chłopak dziękuje wszystkim tym, którzy włączyli się w akcję zbiórki pieniędzy ratującej jego życie. Jej inicjatorem była Fundacja Grupy Pomagamy.

mateusz pomoc

Gdy kilka tygodni temu młody słubiczanin dowiedział się, że ma nowotwór, całe jego życie stanęło na głowie. Szansą na wyleczenie była operacja w Niemczach, ta jednak kosztowała wiele pieniędzy. Zbyt wiele jak na możliwości finansowe chłopaka i jego rodziny.

Z pomocą przyszła Fundacja Grupy Pomagamy, która uruchomiła akcję pomocy zachęcając do wpłacania pieniędzy na specjalne konto. Ponadto na organizowanych spontanicznie aukcjach mnóstwo osób zaczęło oferować rozmaite przedmioty i usługi, które czasem licytowano nawet za kilkutysięczne kwoty! ZOBACZ

Wśród nich były takie perełki jak koszenie trawnika przez burmistrza Słubic, przejażdżka zabytkowym Mercedesem, a nawet lepienie pierogów. Także nasz portal dorzucił miesięczną reklamę, którą wylicytowała fotografka Anna Gibała-Łazdowska (dziękujemy).

Cel, jakim było zebranie 30 tys. zł, udało się osiągnąć ze znaczną nawiązką. – Ogromne zaangażowanie mieszkańców Słubic i całego regionu przeszło nasze najśmielsze oczekiwania. To było coś pięknego – mówi wzruszona Aleksandra Kołek, szefowa fundacji.  - Nadwyżka pieniędzy będzie wykorzystana na wskazany przez Mateusza cel - dodaje.

Gdy jeszcze trwała zbiórka chory chłopak udał się na operację, które zakończyła się pełnym sukcesem. Nowotwór został usunięty, nie ma przerzutów i nie potrzeba dalszego leczenia, np. za pomocą chemioterapii. Jedyny wymóg to regularne badania co trzy miesiące.

Po powrocie z kliniki we frankfurckim Markendorfie chłopak nagrał emocjonalny film. –  Nie sądziłem, że osoby, które mnie w ogóle nie znają, potrafią tak razem współgrać i otworzyć swoje serce na pomoc dla innych. Jestem w totalnym szoku. Dziękuję wszystkim, którzy mnie wsparli – mówił przed kamerą. Poniżej pełne nagranie.Mateuszowi gratulujemy udanej operacji i życzymy duuużo zdrowia. I także przyłączamy się do podziękowań. Po raz kolejny słubiczanie udowodnili, że mają ogromne serca. I kolejny raz również spełniło się powiedzenie, że warto pomagać, bo dobro powraca – główny bohater tej historii już zadeklarował, że zostanie wolontariuszem fundacji.

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.