Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
Fundacja Grupy Pomagamy ponownie mobilizuje słubiczan – tym razem do tego, żeby pomóc Mateuszowi, który choruje na nowotwór. Ratunkiem jest pilna operacja w Niemczech, na którą potrzeba 30 tys. zł. Udało się już ustalić jej termin! Kto pomoże?

mateusz pomoc

Chorobę u 27-letniego Mateusza zdiagnozowano pod koniec czerwca. Niestety postępuje bardzo szybko. - Lekarze z Niemiec podjęli się leczenia Mateusza. Potrzebna jest natychmiastowa operacja, która uratuje mu życie... – opowiada Aleksandra Kołek, szefowa Fundacji Grupy Pomagamy. Liczy się każdy dzień!

Trzeba pilnie zebrać 30 tys. zł. Dlatego fundacja namawia gorąco do włączenia się do pomocy! Powstała specjalna grupa na Facebooku, na której można wystawiać na licytacje i brać w nich udział - Pomoc dla Mateusza – LICYTACJE!!!

Na odzew nie trzeba było długo czekać! W ciągu kilkunastu godzin od jej założenia pojawiło się już kilkadziesiąt licytacji. I wciąż dochodzą nowe!

Mnóstwo aukcji

Jest w czym wybierać. Sebastian Świtoński wystawił na licytację swój srebrny medal zdobyty podczas Pucharu Świata w wyciskaniu sztangi leżąc. Podkreśla, że Mateusz jest jego przyjacielem od najmłodszych lat, na którego zawsze mógł liczyć.

Na aukcjach można wylicytować także np. książki, perfumy czy torebki oraz wiele różnych usług, jak wycieczka nurkowa, usługa barmańska, makijaż, sesja fotograficzna, masaż, upieczenie tortu…

Do akcji włączył się również burmistrz Mariusz Olejniczak. Temu, kto wylicytuje największą kwotę, zaoferuje usługę koszenia trawnika. Także nasza redakcja dołożyła cegiełkę od siebie – można wylicytować miesiąc reklamy na stronie Słubice24 – KLIKNIJ.

burmistrz trawnik

Olbrzymia mobilizacja

W zeszłym roku wsparcia w walce z nowotworem potrzebował Arek Karpowicz, w tym – Fundacja Grupy Pomagamy namawia do pomocy Mateuszowi w tej trudnej walce.

- Już nie raz słubiczanie pokazali, że mają ogromne serce do pomagania. Teraz też widać już pierwsze efekty. Dobro i pomoc spływają niemalże z każdej strony – cieszy się A. Kołek.

Liczne wpłaty na fundacyjne konto pozwoliły już na uiszczenie pierwszej raty za operację i ustalenie jej terminu. Niemieccy lekarze zajmą się Mateuszem 18 lipca.

Jak pomóc Mateuszowi?

Słubiczanin wciąż jednak potrzebuje pomocy. Można mu pomóc wpłacając pieniądze na konto: Fundacja Grupy Pomagamy, nr konta 42 1600 1462 1839 6034 6000 0001, z dopiskiem: „Mateusz”.

Do sprawy będziemy wracać.
Spodobał Ci się artykuł? Daj lajka i udostępnij dalej. Dziękujemy :)

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.