Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
Deszcz chciał pokrzyżować „wodne” imprezy Miejskiego Święta Hanzy, ale mu się to nie udało! Najpierw na Odrze ścigali się śmiałkowie na różnego rodzaju „dmuchańcach”, a później żółte kaczuszki z numerkami na kuperkach. Zwycięzcy już cieszą się z nagród!

Wyścig pontonów
Śmiałkowie biorący udział w „WOWI-CouchSurfing” wyruszyli na trasę 14 lipca w samo południe. Niestety, ich wyścigowi nieco przeszkadzał lejący się z nieba deszcz – ale pędzili nie zwracając na niego uwagi, pomagając sobie czym kto miał – rękami, nogami, wiosłami.

Zasada tego wyścigu była prosta – należało przepłynąć wyznaczoną trasę na czymś, co jest dmuchane. Tak więc chętni ścigali się na jednorożcach, koniach, łódkach czy materacach. Mieli do pokonania dystans między północnym krańcem Koziej Wyspy do rzymskich schodów przy sali koncertowej we Frankfurcie. Oprócz siły i szybkości mięśni liczyła się również kreatywność, ponieważ nagrodę zdobywają zarówno najszybszy zespół, jak i najbardziej oryginalny środek transportu.

Oprócz przechodniego pucharu zwycięzcy otrzymali talony do jednej z restauracji marki Redo we Frankfurcie. Ale brawa i gratulacje należą się wszystkim uczestnikom, którzy nie wystraszyli się deszczu i podjęli wyzwanie zmierzenia się z Odrą.

Wyścigi pontonów to nie koniec rzecznych zmagań. Tego samego dnia, ale godzinę później, do wody wpadło 5555 żółtych kaczuszek. Kaczki ścigały się niesione nurtem, a na brzegu zaciskali kciuki ci, którzy wcześniej kupili losy. Oczywiście z nadzieją, że uda im się coś wygrać…

Wyścig kaczuszek

Emocje były spore, bo i nagrody organizatorzy przygotowali bardzo atrakcyjne. Wśród nich m.in. romantyczny rejs Dunajem, skuter Vespo Primavera, a nawet… roczny zapas pizzy lub piwa.

Sprawdziliście już, czy nie uśmiechnęło się do was szczęście? Lista nagrodzonych numerów poniżej. ZOBACZ LISTĘ

Oba wyścigi obserwował nasz redakcyjny obiektyw. Zapraszamy do relacji.

Spodobał Ci się artykuł? Daj lajka i udostępnij dalej. Dziękujemy :)

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.