Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
Jakie atrakcje będą czekać na najmłodszych mieszkańców Słubic i Frankfurtu podczas Miejskiego Święta Hanzy? Sprawdziliśmy, co i kiedy będzie się działo – po obu stronach mostu.

Hanza

W tegorocznym programie Miejskiego Święta Hanzy nie zabrakło propozycji przygotowanych specjalnie z myślą o dzieciach i młodzieży. Gdzie i kiedy znajdą coś dla siebie?

Kosmiczne animacje

Wiele różnych wyzwań czekać będzie na nich na pl. Przyjaźni, który w dniach 13-14 lipca zamieni się w iście kosmiczną i artystyczną przestrzeń.

To tutaj w godz. 12-18 dzieci będą mogły wziąć udział w animacjach, księżycowych plenerach artystycznych, czy poskakać na dmuchańcach. Albo… zbudować z kartonów Słubfurt. W tym czasie rodzice odpoczną na leżakach w strefie chillout…

- Na specjalnym stoisku kreatywnym będzie można złożyć maskotki naszego święta – kogucika i śledzia z kartonu, które następnie będzie można przyozdobić. Będą także specjalne torby do malowania, także z motywem Miejskiego Święta Hanzy - wyjaśnie Tomasz Stefański ze SMOK-a.

Czas na kosmiczne zabawy i animacje został zarezerwowany również na scenie. Jak będą one wyglądały? Przekona się ten, kto przyjdzie na plac Przyjaźni! ZOBACZ HARMONOGRAM

Z ciekawostek, na tej właśnie kosmicznej scenie dwa razy, w sobotę o 13.15, a w niedzielę o 13.30 wystąpi Eetu Lampi - iluzjonista z Finlandii.

Wesołe miasteczko

Obowiązkową pozycją Miejskiego Święta Hanzy jest wesołe miasteczko i słynny diabelski młyn we Frankfurcie nad Odrą. Oprócz niego na Brunnenplatz (kilkaset metrów w lewo od granicy) staną rozmaite karuzele, zjeżdżalnie, trampoliny i strzelnice.

Wesołe miasteczko będze czynne codziennie od czwartku do soboty od 10 rano aż do 1 w nocy. Jedyne w niedzielę zamknie się nieco wcześniej, bo o 21.

Wesołe miasteczko

Park linowy

W Parku Kleista we Frankfurcie już można skorzystać z innego rodzaju rozrywki. Już od 6 lipca działa tam mobilny park linowy, zabezpieczony przez wykwalifikowanych trenerów.

Wspinaczka w takim parku dostarcza nie tylko radości, ale także adrenaliny! Park będzie otwarty codziennie do 12 lipca w godz. 10-13 i 14-18. Wstęp wolny.

Aleja życzeń

Jak co roku Bischofstrasse we Frankfurcie zamieni się w Aleję Życzeń, za sprawą kartek przygotowanych przez dzieci i zawieszonych na drzewach. Będzie można nią spacerować już od 12 lipca od godz. 18.

Pierwsza pomoc na moście

W sobotę 13 lipca od godz. 15 najmłodsi będą mogli wziąć udział w akcji „Każdy może zostać bohaterem”. Jest kierowana głownie do dzieci w wieku 6-14 lat. A czego dotyczy? Wszyscy razem, na specjalnych fantomach pokażą, że udzielanie pierwszej pomocy jest dziecinnie proste! Jak to zrobić - dowiedzą się na miejscu.

Udział jest bezpłatny, ale należy się wcześniej zgłosić: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Dzieci Hanza

Oprócz tego najmłodsi, podobnie jak nieco starsi, z pewnością chętnie będą korzystać z innych atrakcji, bawić się na koncertach czy zajadać lodami, goframi i smakołykami z food trucków.

To już niedługo!
Spodobał Ci się artykuł? Daj lajka i udostępnij dalej. Dziękujemy :)

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.