Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
Mieszkańcy przygranicznych miejscowości, takich jak Słubice i Frankfurt, często robią zakupy u sąsiadów. Ale co w sytuacji, jeśli pojawi się problem, np. z reklamacją? Tu z pomocą mogą przyjść eksperci Europejskiego Centrum Konsumenckiego.

zakupy net

13 lipca podczas Miejskiego Święta Hanzy mieszkańcy Słubic i Frankfurtu będą mogli bezpłatnie skorzystać z porad pracowników Europejskiego Centrum Konsumenckiego – polskiego i niemieckiego.

ECK należy do sieci ECC-Net i bezpłatnie pomaga konsumentom rozwiązać spór np. ze sprzedawcą z sąsiedniego kraju. A dokładniej, eksperci pomagają we wszelkiego rodzaju umowach zawartych między konsumentem a przedsiębiorcą z innego kraju Unii Europejskiej, Norwegii lub Islandii - od kupna samochodu, po wszelkiego rodzaju usługi fryzjera, stomatologa, czy problemami z linią lotniczą lub biurem podróży.

Co ciekawe, Europejskie Centrum Konsumenckie w Polsce odnotowało w 2018 r. największą liczbę spraw na przedsiębiorców z Niemiec (14% skarg), na kolejnych miejscach znalazły się Wielka Brytania i Irlandia.

Zainteresowani bezpłatną poradą mogą przyjść do ich stoiska, które 13 lipca będzie stało na pl. Przyjaźni w godz. 10-17. Oprócz możliwości skorzystania z porad, będzie można również wziąć udział w konkursach z nagrodami.
Spodobał Ci się artykuł? Daj lajka i udostępnij dalej. Dziękujemy :)

Komentarze   

#1 ja28rek 2019-07-06 06:48
Przydało by się źródło skąd macie te informacje. U nas w Polsce z reklamacjami jest cyrk. Np. zareklamuj wadliwy akumulator do samochodu! Nie da się bo zawsze jest winny użytkownik a nie producent.
#2 Redakcja Słubice24.pl 2019-07-08 10:58
O źródło jakiej informacji Ci chodzi? Że takie spotkanie odbędzie się w Słubicach?
#3 Redakcja Słubice24.pl 2019-07-08 11:46
To jest oficjalna informacja (tylko takie publikujemy), potwierdzona przez Urząd Miejski w Słubicach. Spotkanie jest integralnym elementem Miejskiego Święta Hanzy.

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.