Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
W tym roku z okazji Dnia Dziecka najmłodszych czeka wiele atrakcji! Słubice i Frankfurt zapraszają je na transgraniczny Dzień Dziecka. Obiecują, że deptak przy ul. Jedności Robotniczej zamieni się w wielki… plac zabaw.

dzien dziecka_trans

Transgraniczny Dzień Dziecka odbędzie się w tym roku po raz trzeci - tym razem na deptaku przy ul. Jedności Robotniczej. 1 czerwca w godz. Od 13 do 18 na milusińskich czekać będzie wiele różnych atrakcji. Jakich?

Będzie artystycznie i bajkowo

Na przykład plastycznych. Będzie można m.in. tworzyć budowle z makaronu, dekorować lizaki i pierniki, malować na płótnie, uczyć się czerpania papieru, wspinać się po ściance… albo obejrzeć pokaz wielkich baniek mydlanych.

Motywem tegorocznego święta będzie… pszczółka. Na deptaku stanie prawdziwy ul, w którym będzie można zobaczyć królową pszczół i dowiedzieć się więcej o życiu tych owadów. A kto może nie przepada za pszczołami, obejrzy przedstawienie o Koziołku Matołku.

Muzyka, nauka i motoryzacja

Na chętnych czekają też warsztaty muzyczne, a konkretnie – perkusja. Będzie okazja do zapoznania się z egzotycznymi rytmami rodem z Ameryki Południowej czy Afryki.

Nie zabraknie atrakcji dla małych naukowców. Na ciekawskich będzie czekać laboratorium chemiczne, w którym będzie można trochę poeksperymentować.

Szykuje się także gratka dla małych wielbicieli motoryzacji: Zakład Usług Wodno-Ściekowych przywiezie na deptak… koparkę.

1000 darmowych lodów

Podobnie do lat ubiegłych, wszystkie atrakcje będą darmowe.  Jak co roku, dzieci zostaną także obdarowane lodami – czeka na nie aż 1000 sztuk.

Na wydarzeniu będziemy również z naszym redakcyjnym obiektywem. Uśmiechajcie się do zdjęć!

Termin: 01.06.2019. Miejsce: deptak przy ul. Jedności Robotniczej.
Spodobał Ci się artykuł? Daj lajka i udostępnij dalej. Dziękujemy :)

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.