Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
Celnicy znaleźli sporą kontrabandę: prawie 115 tys. szt. papierosów bez polskiej akcyzy, ukrytych w blatach stołów. Ujawnili je funkcjonariusze Lubuskiej Służby Celno-Skarbowej w Gorzowie Wlkp. podczas kontroli w Świecku.

blaty 1

11 maja funkcjonariusze zatrzymali do kontroli samochód ciężarowy Renault Master, który wyjeżdżał z kraju. Z dokumentów wynikało, że 22-letni kierowca jedzie do Anglii i wiezie ładunek zbiorczy, składający się głównie z sadzonek roślin, a także kosmetyków, odlewów czy urządzeń do ćwiczeń.

Zainteresowanie celników wzbudziło jednak 8 kartonów z nieznaną zawartością. Auto pod nadzorem zostało przetransportowane na TTOC w Świecku na szczegółową kontrolę. Zeskanowano podejrzane pakunki – obraz RTG pokazał, że w środku może znajdować się kontrabanda.

blaty 2

Kartony zostały więc rozpakowane. Wewnątrz funkcjonariusze znaleźli 11 blatów do stołów. A w nich… 5720 paczek, czyli 114 tys. 400 szt. papierosów z białoruskimi znakami akcyzy. Zabezpieczono je do zniszczenia. 22-latkek został przesłuchany i grozi mu dotkliwa kara finansowa.

Potencjalne straty skarbu państwa (niezapłacone: cło, akcyza i VAT) celnicy oszacowali na 144 tysiące złotych.

Fot. Lubuski Urzad Celno-Skarbowy w Gorzowie Wlkp.
Spodobał Ci się artykuł? Daj lajka i udostępnij dalej. Dziękujemy :)

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.