Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
Z odwiedzin żołnierzy, jak co roku, najbardziej cieszyli się najmłodsi! Chętnie oglądali, dotykali sprzęt wojskowy i wsiadali do Rosomaka. Ale i starsi zatrzymywali się, żeby obejrzeć sprzęt żołnierzy z 17. Wielkopolskiej Brygady Zmechanizowanej.

Rosomak

Żołnierze przyjechali do Słubic z okazji 74. rocznicy zakończenia II wojny światowej. 8 maja, w Narodowy Dzień Zwycięstwa, na parkingu przy dworcu autobusowym swój sprzęt pokazali żołnierze drużyny piechoty zmotoryzowanej z Międzyrzecza. Niedaleko swój wóz gaśniczy zaparkowali także druhowie z OSP Słubice.

Wojskowi i strażacy największe zainteresowanie wzbudzili zwłaszcza wśród najmłodszych. Dzieci bardzo chętnie wchodziły do środka transportera kołowego, próbowały trzymać karabin, przyglądały się umundurowaniu żołnierzy. A potem z nie mniejszym zainteresowaniem oglądały, co znajduje się w wozie gaśniczym strażaków. I zadawały sporo pytań.

Wojskowy Rosomak budził również zainteresowanie wśród starszych, którzy z ciekawością zaglądali do środka. Była to również okazja do tego, żeby porozmawiać z żołnierzami o służbie w piechocie, zapytać o możliwości Rosomaka czy zagraniczne misje.

A może niektórzy zdecydują się założyć wojskowy mundur? Ci, których zainteresowało wojsko, mogli dowiedzieć się więcej o samej brygadzie, jak i tradycji wojsk lądowych od samych żołnierzy.

Jak było? Zapraszamy do naszej fotorelacji.

Komentarze   

#1 slubfurt79 2019-05-09 13:04
Coś pięknego dla dzieciaków i nie tylko;)
#2 Janusz Pawlacz 2019-05-09 21:31
W dniu 8 maja należy oddać hołd wszystkim poległym w czasie II wojnie światowej. Brakowało młodzieży, pocztów sztandarowych, apelu pamięci, złożenia wiązanek kwiatów i zapalenia zniczy. Na terenie gminy są pomniki pod którymi można było zorganizować uroczystości upamiętniające ofiary - pod Pomnikiem na placu Sybiraków i pod Pomnikiem ofiar obozu pracy wychowawczej Oderblick (obecnie Świecko). Zadaniem wychowawców, nauczycieli, władz samorządowych i organizacji pozarządowych jest kształtowanie postaw patriotycznych w wśród dzieci i młodzieży.
Pokaz sprzętu i przyjazd Wojska Polskiego może być jednym z elementów tego dnia, anie jedynym miejscem.
Brak kształtowania postaw patriotycznych i właściwego kształcenia w placówkach oświatowych jest na niżej zaprezentowanej prezentacji i audycji.

niezalezna.pl/270627-te-slowa-nie-pozostana-bezkarne-wiceprezydent-gdanska-wezwany-do-odpowiedzi-ws-manipulacji-historia

www.youtube.com/watch?v=dPOdOTNPVOo

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.