Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
W lutym burmistrz Mariusz Olejniczak zadeklarował chęć kupna terminala odpraw celnych w Świecku. Rozmawiał w tej sprawie z wojewodą Władysławem Dajczakiem. Jednak wniosek w tej sprawie jeszcze nie wpłynął do Lubuskiego Urzędu Wojewódzkiego.

wojewoda burmistrz
Czy burmistrz porozumie się z wojewodą w sprawie terminala?

Podczas lutowego spotkania z władzami Słubic wojewoda Władysław Dajczak mówił, że oczekuje od gminy złożenia wniosku o zakup terminala. Zadeklarował, że możliwe byłoby porozumienie w tej sprawie. Pisaliśmy o tym TUTAJ.

Takie pismo nie zostało do tej pory złożone. Dlaczego? O odpowiedź na to pytanie poprosiliśmy Beatę Bielecką, rzecznika Urzędu Miejskiego w Słubicach.

- Gmina nadal jest zainteresowana kupnem terminala, choć jeszcze nie złożyła wniosku. Wynika to ze sprzecznych informacji, które docierały do gminy dotyczących planów budowy terminala przez Niemców. W przyszłym tygodniu będzie to tematem rozmowy burmistrza Mariusza Olejniczaka z nadburmistrzem Frankfurtu Rene Wilke – wyjaśnia B. Bielecka.

Terminalem w imieniu skarbu państwa cały czas administruje powiat słubicki. 5 maja wicestarosta Robert Włodek poinformował, że niemiecki urząd celny przedłuży umowę dzierżawy obiektów w Świecku na kolejne dwa lata (ZOBACZ).

Do tematu będziemy wracać.

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.