Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
Coraz bliżej wyczekiwanego remontu drogi powiatowej z Nowych Biskupic do Rzepina. Rada Miejska w Słubicach podjęła decyzję o przyznaniu dotacji celowej w wys. 1 mln zł dla powiatu słubickiego – będzie ona częścią wkładu własnego, wymaganego przy realizacji tego projektu. Drugi milion dołoży gmina Rzepin.

droga rzepin

Podczas sesji Rady Miejskiej w Słubicach, która odbyła się 25 kwietnia, radni poparli propozycję burmistrza Mariusza Olejniczaka i zdecydowali o przyznaniu dotacji celowej dla powiatu słubickiego na długo wyczekiwany remont drogi z Nowych Biskupic do Rzepina. Dwóch radnych wstrzymało się od głosu.

O tym, że starostwu powiatowemu udało się pozyskać unijne środki na remont feralnej drogi, pisaliśmy już kilkukrotnie. Jednak każdy projekt wymaga wkładu własnego – i tu z pomocą zdecydowały się przyjść gminy. Słubice i Rzepin zgodziły się partycypować w kosztach. Każda z nich przekaże 1 mln zł. Podobną kwotę ma wyłożyć również starostwo.

Na sesji obecny był starosta Leszek Bajon, który podziękował radnym za wsparcie inwestycji. - Droga z Nowych Biskupic do Rzepina już od dawna wymagała remontu. Teraz, dzięki przystąpieniu powiatu słubickiego do unijnego projektu oraz pomocy dwóch gmin, wreszcie będzie to możliwe. I symboliczny jest fakt, że dzieje się to w 15. rocznicę wstąpienia Polski do Unii Europejskiej - mówił starosta Leszek Bajon podczas sesji Rady Miejskiej.

Przypomnijmy, całkowita wartość projektu realizowanego przez powiat słubicki wynosi 5,1 mln euro. Remontu doczekają się dwie drogi - po stronie polskiej blisko 9-kilometrowy odcinek z Nowych Biskupic do Rzepina, a po stronie niemieckiej droga nr K6755 o długości 3,7 km. Powstaną także ścieżki rowerowe. Dofinansowanie ze środków INTERREG V 2014-2020 wynosi 2 mln euro.

Warto zaznaczyć, że nie była to pierwsza pomoc gmin dla powiatu. Pod koniec ubiegłego roku, do Szpitala im. prof. Zbigniewa Religi przyjechały dwie karetki, których zakup dofinansowały również Słubice i Rzepin.

Nie wiadomo jeszcze, kiedy ruszy budowa drogi. Przed nami ogłoszenie przetargu i wyłonienie wykonawcy. Do tematu będziemy wracać.
Spodobał Ci się artykuł? Daj lajka i udostępnij dalej. Dziękujemy :)

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.