Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
Dobre wiadomości w sprawie budowy sali sportowej przy Zespole Szkół Licealnych w Słubicach. Zarząd powiatu podpisał umowę z wykonawcą tej długo wyczekiwanej inwestycji. Pierwsze prace mają ruszyć już niebawem.

podpisanie umowy_LO

O budowie sali sportowej przy LO pisaliśmy w czerwcu ubiegłego roku, przy okazji wizyty lubuskiej marszałek w Słubicach. Elżbieta Polak zapowiedziała wtedy, że zarząd województwa dofinansuje inwestycję kwotą 1 mln zł. Po tym symbolicznym rozpoczęciu budowy (w miejscu obecnego boiska) na dobre ruszyło szykowanie dokumentów związanych z inwestycją oraz przetarg na wyłonienie wykonawcy.

Po kilku miesiącach zakończył się i ten etap, a jego zwieńczeniem było najpierw podjęcie przez sejmik województwa stosownej uchwały, a następnie podpisanie umowy z wykonawcą na budowę hali. Uroczystość ta odbyła się 11 stycznia w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Słubicach.

Oprócz przedstawicieli obecnego zarządu powiatu – starosty Leszka Bajona i wicestarosty Roberta Włodka, pojawił się na niej także były starosta (a obecnie członek zarządu województwa) Marcin Jabłoński, który w ciągu ostatnich lat również był zaangażowany w realizację tego projektu.

- Historia tej inwestycji wcale nie jest prosta i łatwa, jakby mogło się wydawać. O budowie sali myślałem już 12 lat temu, gdy pierwszy raz obejmowałem funkcję starosty. Cieszę się, że wspólnymi siłami udało się doprowadzić to do końca i skutecznie zabiegać o wsparcie lubuskiego samorządu. Duża w tym rola dwóch radnych wojewódzkich – Grażyny Dereń oraz Marii Jaworskiej – mówił podczas uroczystości.

To właśnie ta ostatnia szczególnie cieszyła się z podpisania umowy. Nie przez przypadek, bo na co dzień jest dyrektorką wspomnianego ogólniaka – Staraliśmy się o to od wielu lat. Najważniejsze, że już wkrótce nasza młodzież będzie mogła się cieszyć z nowego miejsca do zajęć wychowania fizycznego – powiedziała w rozmowie z naszą redakcją.

Za jej wkład w całą sprawę gorąco dziękował Robert Włodek – Bez wieloletniego wysiłku i starań pani dyrektor, to by się nie udało. W imieniu swoim i całej społeczności składam wielkie pokłony – podkreślał wicestarosta.

sala ogolniak

Dobra wiadomość jest taka, że z sali będą także korzystać uczniowie pozostałych placówek edukacyjnych podlegających pod powiat, a sam obiekt ma służyć nie tylko do celów sportowych. – Sala może pełnić również funkcję widowiskową i pomieścić do 500 osób. Będą trybuny, zaplecze techniczne, z szatniami i pomieszczeniami dla trenerów, wszystko dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych – podkreśla M. Jaworska.

A ile będzie kosztować cała inwestycja? – Szacunkowy koszt to 4,5 mln zł, ale to jeszcze może ulec zmianie, ze względu na rosnące ceny materiałów budowlanych – wyjaśnia Urszula Zakowicz z Wydziału Oświaty słubickiego starostwa.

Milion zł z budżetu województwa nie kończy starań o dalsze dofinansowanie. Zarząd powiatu po raz kolejny (wniosek składany był już trzykrotnie) będzie starał się pozyskać środki na budowę sali z Ministerstwa Sportu i Turystyki. Bo właśnie przede wszystkim młodym sportowcom ma służyć nowy obiekt. Dlatego podczas podpisania umowy pojawili się także i oni – głównie uczniowie słubickiego liceum, w tym nasz olimpijczyk, lekkoatleta Jakub Czak.

I wreszcie najważniejsze pytanie – kiedy nowy obiekt zostanie oddany do użytku. Wg deklaracji, które padły podczas konferencji, realny termin to 3-4 lata. Ale stan surowy otwarty, zgodnie z podpisaną umową, będzie gotowy do końca 2019 roku.

- Za dwa tygodnie przedstawimy dokładny harmonogram prac. Nasze zdanie mamy zrealizować w ciągu 9 miesięcy – powiedział Krzysztof Łuksza, prezes zarządu firmy LK Inwest z Wrocławia, która przeprowadzi inwestycję.

podpisanie umowy_2_LO

Do tematu będziemy wracać.
Spodobał Ci się artykuł? Daj lajka i udostępnij dalej. Dziękujemy :)

Komentarze   

#1 NowyN 2019-01-12 04:34
Tutaj dziwi tylko jedno, hala sportowa ok. 4,5 mln złotych
Wieża widokowa 12,5 mln złotych.
Gdzie jest szwindel się pytam :D
#2 Lechita 2019-01-12 11:21
Przy okazji ciekawe co z nowy boiskiem, które było obiecane dla Rolniczaka, po sprzedaży dotychczasowego boiska dla dewelopera.

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.