Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
Od początku roku w pomieszczeniach przychodni przy ul. Mickiewicza działa pierwszy w naszym powiecie Dzienny Dom SENIOR +. Pierwszego dnia odwiedzili go przedstawiciele starostwa, PCPR i Fundacji na rzecz Collegium Polonicum, która będzie go prowadzić. Przyszli też pierwsi uczestnicy. Lista szybko się zapełnia – ale zostało jeszcze kilka wolnych miejsc.

Dom seniora

Zakończył się długo wyczekiwany remont – pomieszczenia na parterze przychodni są już gotowe, wyposażone i czekają na seniorów. Dzienny Dom SENIOR + na zlecenie starostwa poprowadzi Fundacja na rzecz Collegium Polonicum.

Władze z wizytą

- Jest to element większej całości, w której powiat słubicki wraz z partnerami społecznymi tworzy politykę senioralną. Kolejnym krokiem będzie stworzenie sieci usług opiekuńczych i asystenckich dla osób starszych i z niepełnosprawnościami, która ruszy już niedługo – mówi Magdalena Tokarska, prezes Fundacji na rzecz Collegium Polonicum.

Choć jeszcze przed nami oficjalne otwarcie, to 3 stycznia, w pierwszy dzień dom odwiedzili reprezentanci starostwa, ze starostą Leszkiem Bajonem na czele. - W nowym miejscu nasi seniorzy będą mieli wreszcie swoją przestrzeń, gdzie, otoczeni fachową opieką, będą mogli się spotykać – podkreślił L. Bajon.

Jest jak w domu

Anna Gołębiowska, dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie i Wojciech Skwarek, naczelnik Wydziału Spraw Społecznych ze starostwa, oglądali wyposażenie pomieszczeń w domu. Otwierali szafki, zaglądali w każdy kąt… A także sprawdzili, jak działa system powiadamiania. To ważna rzecz: każda toaleta jest wyposażona w specjalny przycisk, po przyciśnięciu którego włącza się alarm w pomieszczeniu pracowników.

Co jeszcze czeka na seniorów? W pełni wyposażona kuchnia z lodówką, kuchenką indukcyjną, zmywarką i jadalnia. Na wyposażeniu są nie tylko naczynia, także np. ekspres do kawy czy mikser do ciasta. Obok jest sala telewizyjna z wygodnymi fotelami i kanapą, to tu na komodzie stanie duży telewizor. Obok biurko, przy którym seniorzy będą mogli skorzystać z komputera i drukarki.

Dom seniora

Niedaleko jest sala do ćwiczeń, z drabikami, matami, rowerkami fotelem masującym. Uczestnicy będą mogli zostawić swoje rzeczy w szatni, w szafkach zamykanych na kluczyki. A w razie potrzeby skorzystać z pomocy pielęgniarki, która również ma swój gabinet. Na wyposażeniu domu są również gry planszowe, a także zestaw do karaoke. I mają pojawić się książki, gazety czy krzyżówki.

- Będziemy się rozkręcać i szykować dla naszych seniorów ciekawe możliwości spędzania czasu. Na razie chcemy się poznać, zobaczyć, co lubią, czego potrzebują. Mamy dużo pomysłów – mówi M. Tokarska.

Miejsca czekają

O rekrutacji do domu pisaliśmy przed świętami. Wciąż jeszcze są wolne miejsca – zgłosiło się 11 osób, a miejsc jest dokładnie dwa razy tyle. Zgłoszenia przyjmuje PCPR - więcej informacji: 95 758 21 40 wew. 23 lub 505 251 043.

Pojawi się pani minister

Niedługo odbędzie się oficjalne otwarcie słubickiego domu. Weźmie w nim udział Elżbieta Rafalska, minister rodziny, pracy i polityki społecznej. Dokładna data jeszcze nie jest znana – do tematu będziemy wracać.

Poniżej galeria zdjęć prezentująca wnętrza domu.

Komentarze   

#1 ivon 2019-02-25 22:18
Z tego co się pojawiło na internecie, dzienny dom seniora już został otwarty. Jest tam także wyżywienie. Ciekawi mnie tylko czy zostało to zgłoszone do PSSE w Słubicach?

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.