Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
Do mrożących krew w żyłach scen doszło w miniony weekend w klubie „Frosch” we Frankfurcie. Goście oraz lokal zostali zaatakowani przez grupę nieznanych mężczyzn. Doszło do poważnych zniszczeń.

taniec klub

O zdarzeniu poinformowała nas jedna z internautek, która podczas feralnej nocy (z 25 na 26 sierpnia) bawiła się w lokalu. Najprawdopodobniej doszło do sprzeczki między gośćmi lokalu i jedna ze zwaśnionych stron wezwała na pomoc swoich przyjaciół.

Pod klubem szybko pojawiła się grupa około 20 mężczyzn - wg relacji świadków pochodzenia arabskiego - którzy uzbrojeni w noże i kije zaatakowali gości klubu. Ci przerażeni zaczęli uciekać i chować się za zaparkowanymi autami oraz w środku. Napastnicy byli bardzo agresywni, odgrażali się gościom, wykrzykując przy tym imię Allaha.

Próbując dostać się do klubu zniszczyli elewację budynku, drzwi wejściowe, okna, powybijali szyby. – Naprawdę chyba cudem nie doszło do obrażeń zagrażających życiu gości – przekazała nam nasza rozmówczyni. 

O całym wydarzeniu poinformowali też dziennikarze radia PURE.FM. Wg ich relacji, wezwana na pomoc policja przybyła po około 30 minutach. Wtedy agresywnej grupy już jednak nie było.

Redakcja tej stacji apeluje, aby nie identyfikować napastników z osobami, które ubiegają się o azyl we Frankfurcie i żyją z jego mieszkańcami w pokojowych relacjach. W swoim komentarzu podkreśla, że wśród gości klubu byli przedstawiciele różnych kultur (m.in. Syryjczycy) i wszyscy bawili się w przyjaznej atmosferze, dopóki nie nastąpił chuligański atak.

Sprawa poruszyła bardzo mocno społeczność Frankfurtu. Zaangażował się w nią sam nadburmistrz Rene Wilke, a policja i służby państwowe rozpoczęły intensywne śledztwo.
Spodobał Ci się artykuł? Daj lajka i udostępnij dalej. Dziękujemy :)

Komentarze   

#1 Dr. Sommer 2018-08-28 18:15
Policja po 30 minutach? Ciekawe w ktorym miejscu sobie przeczekali, wiedzac, ze z tym wzbogaceniem kulturalnym nie ma zartow i zeby mundurowi nie musieli zwiewac z podskokiem jak niedawno w Ellwangen.
#2 merkaba 2018-08-28 20:22
jednak to pierdyknie jak zawsze historia się powtarza np Bałkany nie mogą razem mieszkać inne kultury
#3 slubfurt79 2018-08-28 22:50
"Chemnitz, 250-tysięczne miasto we wschodnich Niemczech, przeżywa drugi dzień protestów, przeradzających się w zamieszki. W niedzielę przed świtem zginął tam Niemiec. Zadźgany przez uchodźców."

www.rp.pl/Przestepczosc/308279924-Chemnitz-Syryjczyk-i-Irakijczyk-zabili-Niemca.html
#4 Lechita 2018-08-29 16:13
@merkaba - jeśli chodzi Ci o Jugosławię to tam nei ma innych kultur - to jest jeden naród podzielony religiami z nienawiścią podsyconą przez USA i m.in. Niemcy.
#5 burmiszcz 2018-08-29 22:23
Awantura, to jest jak Jolka schowa flaszkę Mietkowi i ten ją "pacnie" w rewanżu.
No ale może 20 chłopa z kijami i nożami napadającymi na klub, to w Niemczech też jest awantura, a przyjazd kliku policjantów po pół godzinie, gdy jest już po frytkach, to u nich też norma?
Ale w końcu, to oni są od pouczania bo u nas zagrożona jest demokracja.
#6 victory79 2018-09-01 10:20
A co to ma wspólnego z demokracją, a u nas nie jest zagrożona tylko już jej nie ma.
#7 IwonaJot 2018-09-01 11:14
Ręce opadają panie victory79. Gdyby nie było demokracji to nie stał byś ze świeczką pod sądem no i nie mógłbyś tego wpisu opublikować!!!!
#8 slubfurt79 2018-09-09 15:05
Cytując rzecznika rządu Platformy Obywatelskiej, ?jako kraj jesteśmy Przygotowani na każdą ilość uchodźców?, Całe szczęście Platforma przegrała ostatnie wybory bo inaczej działo by się u nas to samo co teraz w Niemczech... Pozdrawiam! Były wyborca PO...

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.