Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
Wracamy do tematu budowy hali magazynowej, która wiosną ubiegłego roku mocno poruszyła mieszkańców Kunowic, a szczególnie ul. Dworcowej. Samorządowe Kolegium Odwoławcze uchyliło decyzję burmistrza Tomasza Ciszewicza o wydaniu warunków zabudowy dla tej inwestycji.

kunowice protest

Przypomnijmy, firma Promet Cargo z Kunowic zamierzała na końcu ul. Dworcowej, niedaleko swojej obecnej siedziby, wybudować halę magazynową o powierzchni ponad 2 tys. m2. Ten pomysł nie spodobał się okolicznym mieszkańcom, którzy obawiali się wzmożonego ruchu samochodów ciężarowych.

Mieszkańcy zdecydowali się na protest, były próby rozmów z inwestorem, w sprawę zaangażowali się radni, pojawiły się nawet propozycje alternatywnych lokalizacji, ale procedura ubiegania się o wydanie decyzji o warunkach zabudowy nie została wstrzymana.

Teraz nastąpił przełom w sprawie. 25 lipca Samorządowe Kolegium Odwoławcze w Gorzowie Wlkp. zdecydowało o uchyleniu w całości decyzji o ustaleniu warunków zabudowy dla wspomnianej inwestycji wydanej przez burmistrza T. Ciszewicza 25 maja 2018 roku. I skierowało sprawę do ponownego rozpatrzenia przez I instancję, czyli przez… burmistrza.

ZOBACZ DOKUMENT

- Co tym razem zrobi pan burmistrz w temacie? Będzie kolejna decyzja pozytywna dla Promet Cargo? A może konsultacje społeczne? Czekamy niecierpliwie na kolejną decyzję – napisali mieszkańcy Kunowic na swoim oficjalnym profilu na Facebooku.

Prośbę o komentarz wysłaliśmy również do Urzędu Miejskiego w Słubicach. Czekamy na odpowiedź.
Spodobał Ci się artykuł? Daj lajka i udostępnij dalej. Dziękujemy :)

Komentarze   

#1 Mariusz Dubacki 2018-08-15 17:22
#2 Lidia 2018-08-16 09:33
Jest Strefa Ekonomiczna opodal gdzie tego typu firmy należy lokować. . Problemem dla mieszkańców jest uciążliwy ruch kołowy ciężkich ciągników. Rozwiązaniem byłoby przekierowanie tego transportu do firmy inną drogą omijającą wieś co jest jak najbardziej realne. Wzdłuż torów w kierunku na strefę biegnie droga którą można by puścić ruch. Pan Panie Dubacki wykazuje się bezdusznością i ignorancją w tej sprawie szkoda Pańskich wywodów nawet komentować.

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.