Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
Słubicka Platforma Obywatelska odsłoniła karty! Oficjalnym kandydatem tej partii na burmistrza Słubic został Tomasz Pisarek. Wskazywany przez wielu Marcin Jabłoński (obecny starosta) będzie z kolei liderem listy PO do sejmiku województwa.

pisarek 01

Kandydatów zaprezentowano 31 lipca podczas spotkania Klubu Obywatelskiego, na którym pojawił się sam poseł PO Borys Budka, były minister sprawiedliwości. Gościem organizatorów był także senator tej partii Waldemar Sługocki.

- Wiele lat pracowałem w samorządzie, zarówno na szczeblu gminnym jak i powiatowym. Znam tutejszych ludzi, znam ich problemy. Uważam, że lokalny samorząd jest po to, aby tym ludziom pomagać, to nasza wspólnota - powiedział T. Pisarek po oficjalnej prezentacji. Na gorąco zadeklarował, że będzie chciał poprawić rolę gminy w służbie zdrowia. Duże pole do działania widzi również w obszarze edukacji.

Leszek Bajon, szef PO w Słubicach, uważa, że to najlepszy kandydat z grona członków ich partii. Jest przekonany, że jeśli T. Pisarek wygra wybory, to poprowadzi Słubice ku rozwojowi, wykorzystując swoje doświadczenie w samorządzie.

A jakie ono jest?  Samorządowe szlify Tomasz Pisarek zdobywał od 1998, gdy rozpoczął pracę w gminnej administracji – najpierw w Zespole Administracyjnym Oświaty, a następnie w Wydziale Gospodarki i Inwestycji. W latach 2008-2010 był wicestarostą słubickim. Następnie pracował na kierowniczych stanowiskach w szpitalach w Słubicach, Kostrzynie i Szczecinie. Od 2014 roku jest dyrektorem ds. inwestycji w Lubuskim Centrum Pulmonologii w Torzymiu.

- Zapraszamy wszystkich do koalicji z nami. Bardzo chętnie będziemy widzieć inne partie, aby szły z nami. My nie walczymy przeciwko komuś. Bierzemy pod uwagę start w wyborach jako koalicja obywatelska – podsumował L. Bajon. On sam poprowadzi PO do wyborów na szczeblu powiatowym (ma otwierać wyborczą listę).

pisarek2018

Czy Tomasz Pisarek to dobry kandydat na burmistrza? Jakie jest wasze zdanie? Zapraszamy do komentowania.

Komentarze   

#1 victory79 2018-08-01 12:44
Strzał w kolano, panie Dubacki pana szanse rosną. Gorszego kandydata na burmistrza nie mogli wystawić.
#2 Jarosław Grudzień 2018-08-01 13:17
To Panie Pisarek możliwości koalicyjne mocno się Panu zawęziły. Coś tam na skrajnej pro-pisowskiej prawicy zostało ale nie wiem czy pójdą z Panem? Program też "zajefajny" Poprawa roli gminy w służbie zdrowia i duże pole w obszarze edukacji :lol: . Obraża Pan mieszkańców. Skoro wiedział Pan o kandydowania, to mógł się Pan troszkę lepiej przygotować a nie takie farmazony gadać. Widać, że praca poza Słubicami mocno oderwała Pana od miejscowej słubickiej rzeczywistości.
#3 Jarosław Grudzień 2018-08-01 13:19
..... jeszcze jedno. Jak się piszę, to trzeba patrzeć na pióro aby kleksa nie zrobić, a nie w obiektyw :D
#4 Mariusz Dubacki 2018-08-01 13:39
Leszek Bajon bierze pod uwagę start w wyborach w ramach koalicji obywatelskiej? Drogi Leszku przestań brać to pod uwagę, w Słubicach nie powstanie koalicja PO-Nowoczesna.
#5 Jarosław Grudzień 2018-08-01 13:49
Ale fota fajna. Taka "prezydencka" :) Gdzie można sobie taką strzelić, u Gieni?, bo ja bym chciał taką w mundurze generała ;)
#6 victory79 2018-08-01 14:24
A to przy myszce to kieliszek?
#7 burmiszcz 2018-08-01 15:58
@Mariusz Dubacki
"[...]w Słubicach nie powstanie koalicja PO-Nowoczesna."
To groźba czy obietnica?
Bo my doskonale wiemy, że gdy trzeba będzie ciułać głosy na nowego starostę, to się bez siebie nawzajem nie obejdziecie. A Pan tego nie wie?
#8 Mariusz Dubacki 2018-08-01 18:08
@burmiszcz. Koalicja Obywatelska PO i Nowoczesnej dotyczy wspólnego startu w wyborach samorządowych na szczeblu sejmików wojewódzkich i miast powyżej 300 tys. mieszkańców.
Pan tego nie wie?
Ta koalicja nie przełoży się na gminę i powiat słubicki.
A co do koalicji powyborczych, znając realia słubickie, to niestety dogadają się radni z różnych opcji i powstanie jakaś egzotyczna koalicja.
#9 Jarosław Grudzień 2018-08-01 21:00
Podsumujmy co już wiemy:
Dubacki: Nowoczesna - SLD
Pisarek: PO
Ciszewicz: Bąbloczuli
PSL: ?
PIS: ?
KuPiS ?
#10 burmiszcz 2018-08-02 13:25
@Mariusz Dubacki
Napisał Pan: "w Słubicach nie powstanie koalicja PO-Nowoczesna", to w żaden sposób nie zawęża kolacji tylko do wyborów.
Ale ma Pan rację, nie miałem pojęcia, że PO wiąże się odgórnie w koalicję z jakąś niszową partią.
#11 Jarosław Grudzień 2018-08-02 13:39
Niszowa, czy nie niszowa, to zostanie ocenione w wyborach. Sondaże nie są dobre, tak jak i dla Kupis15

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.