Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
Promet Cargo oraz Foliarex – to dwie słubickie firmy, które w tym roku mogą pochwalić się zaszczytnym mianem „diamentowych”. Wczoraj wieczorem w malowniczych Chobienicach po raz jedenasty wręczono Diamenty Forbesa dla laureatów z woj. lubuskiego.

diamenty 2018

Miesięcznik Forbes corocznie publikuje ranking „Diamentów”, czyli firm najszybciej zwiększających swoją wartość. Wyróżnione firmy muszą wykazać się wysoką płynnością finansową oraz dodatnimi wynikami. Pod uwagę brana jest również wartość kapitałów własnych.

Nie jest łatwo więc znaleźć się w rankingu, a tym bardziej utrzymać wysoki poziom przez kolejne lata z rzędu. Rok temu po nagrodę sięgnęły aż 4 firmy z terenu powiatu słubickiego. Były to Erka-Trans ze Słubic, Iltrans z Ośna Lubuskiego, spółka Euro Hurt ze Słubic oraz Promet Cargo z Kunowic.

W tym roku do tej ostatniej dołączyła firma Foliarex. Warto podkreślić, że przedstawiciele Promet Cargo odebrali swój diament już po raz trzeci. Radości z tego powodu nie ukrywa prezes firmy Magdalena Ciszek-Kozłowska.

- Ciężko pracujemy więc jestem bardzo dumna z mojego zespołu i z kolejnego wyróżnienia – powiedziała w rozmowie z naszą redakcją. - Najpierw piąta z rzędu Gazela Biznesu, nagroda dodatkowa w postaci Super Gazeli, a teraz trzeci już Diament Forbesa. Czy cieszy? Oczywiście. Ale chyba jeszcze bardziej stresuje, bo poprzeczka jest już naprawdę wysoko, a teraz trzeba ją sobie podnieść jeszcze wyżej – zaznaczyła.

Promet Cargo (kategoria: firmy małe, czyli skala przychodu między 5-50 mln zł) uplasowało się na 13 pozycji w województwie oraz na 715 miejscu w rankingu ogólnopolskim, natomiast Foliarex (firmy średnie, 50-250 mln) zajął 3 miejsce w województwie oraz 157 w kraju.

W rankingu miesięcznika uwzględniano dane z roku 2016, zebrane przez firmę Bisnode Polska. Firmy przeszły również weryfikację redakcji miesięcznika Forbes oraz Krajowego Rejestru Długów.

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.