Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
Nigdy za wiele przypominania o bezpieczeństwie – słubiccy policjanci przez cały rok regularnie goszczą u siebie dzieci ze szkół i przedszkoli. Podczas tej wizyty rozmawiają z nimi o najważniejszych zasadach dotyczących bezpieczeństwa. Dzieci mają też okazję poznać tajniki pracy policjanta i zasiąść za kierownicą radiowozu.

wizyta cybinka

Taka wizyta zostaje na długo w pamięci. Tym razem Komendę Powiatową Policji w Słubicach odwiedziły starszaki z Bajkowego Przedszkola w Cybince. Obejrzały budynek komendy, m.in. sprawdziły, co widać na podglądzie kamer miejskiego systemu monitoringu, były też na strzelnicy i w policyjnej dyżurce. Chętni mogli ubrać policyjną kamizelkę i hełm. A także zasiąść za kierownicą radiowozu i poczuć się jak prawdziwy policjant.

Jednak nie to było najważniejsze. Policjanci wykorzystują takie spotkania do tego, żeby przypominać najmłodszym o najważniejszych zasadach dotyczących bezpieczeństwa.

- Tematem wiodącym spotkania były bezpieczne zachowania na drodze, w domu, na placu zabaw - opowiada Magdalena Jankowska, rzecznik słubickiej komendy. - Policjanci przypomnieli małym gościom jak reagować w sytuacjach zagrożenia, do kogo zwrócić się o pomoc. Opowiedzieli o pracy policjantów, aby dzieci wiedziały, że naszą rolą jest nie tylko zatrzymywanie przestępców, ale także udzielanie pomocy, również dzieciom – dodaje.

To jednak nie wszystko. Przedszkolaki obejrzały również film na temat bezpieczeństwa na drodze, którego głównym bohaterem jest znana i lubiana postać z kreskówki – Spongebob.

Z dziećmi o bezpieczeństwie rozmawiała również policyjna maskotka, czyli Lupo. A po spotkaniu przedszkolaki chętnie pozowały do pamiątkowego zdjęcia.

Spodobał Ci się artykuł? Daj lajka i udostępnij dalej. Dziękujemy :)

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.