Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
8 maja w Polsce oficjalnie obchodzone jest zakończenie II wojny światowej, zwane od 2015 roku Narodowym Dniem Zwycięstwa. Z tej okazji w Słubicach odbędą się pokazy sprzętu wojskowego. Do naszego miasta zawitają żołnierze z 17 Wielkopolskiej Brygady Zmechanizowanej z Międzyrzecza.

zolnierze miedzyrzecz

Pokazy odbędą się na terenie parkingu dworca autobusowego w Słubicach przy ul. Akademickiej. Będzie okazja obejrzeć m.in. transporter kołowy TO Rosomak, broń strzelecką oraz kompletny ubiór bojowy żołnierza.

Dla szerzej zainteresowanych tematyką wojskowości zostanie uruchomiony specjalny punkt promocyjny, prezentujący szczegółowe informacje o samej brygadzie, jak i tradycji wojsk lądowych.

W pokazach wezmą udział także druhowie z Ochotniczej Straży Pożarnej w Słubicach, którzy zaprezentują publiczności zasady udzielania pierwszej pomocy.

- Serdecznie zapraszamy mieszkańców, młodzież oraz dzieci do wzięcia udziału w spotkaniu z żołnierzami – zachęca Roman Filończuk z Biura Reagowania Kryzysowego w Słubicach.

Termin: 8.05.2018, godz. 11-14. Miejsce: parking przy dworcu autobusowym.

Komentarze   

#1 fan 2018-05-07 19:30
Dzień Zwycięstwa obchodzony był 9-ego Maja od 1945 r raptem ktoś wpadł na wspaniały pomysł i obchodzony jest 8-ego , i jeszcze wspanialej nie pod pomnikiem a na jakimś parkingu ,nasi rodzice ,dziadkowie przewracają się w grobach wielu uch poległo w wyzwalaniu Polski i odzyskiwaniu ziem zachodnich ,ja tradycyjnie będę świetował 9-tego Maja zgodnie z tradycją moich przodków Cześć Ich Pamięci
#2 clasic1 2018-05-08 11:01
Byłem, widziałem . Był Rosomak i kompletny ubiór żołnierza zabrakło jednak jenerała co kule roznosi !!! ;-))) To też za przeproszeniem "wojsko ;-)))

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.