Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
Ten wyjazd obywatel Chin z pewnością zapamięta na długo. Pogranicznicy zatrzymali go, gdy usiłował nielegalnie przekroczyć polsko-niemiecką. Problemy będzie mieć również Polak, który go przewoził.

granica cudzoziemcy

3 grudnia funkcjonariusze Straż Granicznej ze Świecka zatrzymali do kontroli samochód marki Seat. Auto zmierzało w kierunku Niemiec. Pojazdem podróżował Chińczyk, który jak okazało się podczas kontroli, nie miał zezwolenia na wyjazd z Polski.

Cudzoziemiec złożył wcześniej wniosek do wojewody mazowieckiego o wydanie zezwolenia na pobyt czasowy i pracę na terytorium naszego kraju. Do czasu zakończenia procedur powinien on przebywać w Polsce. Postanowił jednak wyruszyć do Niemiec.

Za próbę nielegalnego przekroczenia granicy został zatrzymany i najprawdopodobniej będzie zmuszony wrócić do ojczyzny. Musi teraz również przebywać w wyznaczonym miejscu i regularnie zgłaszać się do wskazanej placówki Straży Granicznej.

Kara nie ominęła także 39-letniego Polaka, który przewoził Chińczyka. Za pomoc cudzoziemcowi kierowca pojazdu będzie musiał zapłacić 500 zł mandatu.

Komentarze   

#1 Lechita 2017-12-06 19:46
Chińczyk czy Chińczyk narodowości ujgurskiej?

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.