Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
Wiosenna pogoda sprzyja aktywności plenerowej. Tym razem imprezę integracyjną dla niepełnosprawnych przygotowują członkowie Koła Łowieckiego Dzik ze Słońska. Do wspólnego świętowania zapraszają gości z Niemiec, a także chętnych słubiczan.

dzien inwalidy

Międzynarodowy Dzień Inwalidy, organizowany przez Koło Łowieckie „Dzik”, odbędzie się 27 maja w Ownicach koło Słońska (ośrodek Kniejówka). Będzie to plenerowa impreza o tematyce myśliwskiej. Głównym celem spotkania jest integracja osób niepełnosprawnych z Polski i Niemiec.

W trakcie wydarzenia przewidziano wiele aktywności i atrakcji dla szerokiego grono odbiorców w każdym wieku. W programie znajdą się elementy kulturalne, artystyczne czy sportowe. Wszystko dzięki dofinansowaniu pozyskanemu ze środków unijnych, a konkretnie programu INTERREG V A Brandenburgia- Polska 2014- 2020.

- Chcielibyśmy zapoznać uczestników z kulturą łowiecką zarówno w Polsce jak i w Niemczech, zintegrować z bracią myśliwską. Myślimy o przełamywaniu barier mentalnych, kulturowych i społecznych – mówi Jacek Cieśliński, łowczy z koła „Dzik” w Słońsku. Z kolei prezes koła Franciszek Jamniuk liczy na nawiązanie nowych kontaktów polsko- niemieckich. Dlatego na imprezę zaprosił niepełnosprawnych zza Odry.

Członkowie "Dzika" zachęcają do udziału w imprezie także mieszkańców Słubic. Chętne osoby mogą się zgłaszać do sekretarza koła Marcina Lewaszkiewicza, tel. 607351616, email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..
Spodobał Ci się artykuł? Daj lajka i udostępnij dalej. Dziękujemy :)

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.