Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
Nie od dziś wiadomo, że najlepsi przyjaciele człowieka pomagają mu w wielu zadaniach. Kolejny raz przekonali się o tym funkcjonariusze Straży Granicznej. Służbowy pies Goki znów wywąchał przewożone nielegalnie narkotyki. Tym razem miało to miejsce w czasie kontroli autokaru.

piesek nartkotyki

Kontrolę autokaru przeprowadzili wspólnie funkcjonariusze z placówki SG w Świecku oraz z Zielonej Góry - Babimostu korzystając z pomocy czworonożnego pomocnika. Specjalnie wyszkolony pies służbowy Goki bezbłędnie wytropił bagaż, w którym znajdowały nielegalne substancje.

Dokładna kontrola bagażu ujawniła, że przewożono w nim cały norkotykowy arsenał. Co doładnie ujawnili mundurowi? Skręcony papieros z zawartością suszu roślinnego o wadze 1,03 g brutto, 5 strzykawek  o pojemności 3 ml każda z niebieską substancją o wadze 30,14 g brutto, grzybnie w plastikowym pojemniku o wadze 740,27 g brutto. Ponadto właściciel walizki miał przy sobie woreczki zawierające susz roślinny o wadze 4,36 g  i brązową substancję o wadze 3,28 g. Służby potwierdziły, że znalezisko zawierało nielegalne substancje odurzające.

piesek nartkotyki_02

Mężczyzna przewożący zakazany ładunek jest obywatelem Polski. Przedstawiono mu zarzuty  dotyczące naruszenia przepisów ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii. Podróżny przyznał się do winy i dobrowolnie poddał się karze grzywny w wysokości 1000 zł. Będzie także musiał pokryć koszty postępowania. Znalezione substancje zostały skonfiskowane przez służby graniczne.
Spodobał Ci się artykuł? Daj lajka i udostępnij dalej. Dziękujemy :)

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.