Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
Ruszył remont ul. Narutowicza

Rozpoczęły się prace budowlane związane z remontem ul. Narutowicza w Słubicach oraz skrzyżowania tej drogi z ul. Krótką i aleją Niepodległości. Jak podaje gmina Słubice, inwestycja będzie podzielona na dwa etapy, żeby zmniejszyć uciążliwości, które czekają pieszych i kierowców.

Pierwszy etap zakłada remont chodnika (po prawej stronie ulicy) od placu Bohaterów do skrzyżowania z ul. Władysława Łokietka. W tym czasie piesi będą mogli korzystać z chodnika po drugiej stronie jezdni. Ruch kołowy na razie będzie się odbywał w obu kierunkach (w załączeniu znajduje się mapka z zaznaczonym przebiegiem pierwszego etapu inwestycji).

Po przebudowie chodników rozpocznie się remont jezdni, która zyska nową, asfaltową nawierzchnię. Wymiana fragmentów nawierzchni planowana jest też na skrzyżowaniu ul. Narutowicza z ul. Krótką i al. Niepodległości.

Remont ul. Narutowicza ma potrwać pół roku. Wykonawcą jest firma Eurovia z Bielan Wrocławskich. Inwestycja kosztuje ponad 2 mln zł, z czego połowa pochodzi z dotacji z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg.

Plan remontu (mapka)

Spodobał Ci się artykuł? Daj lajka i udostępnij dalej. Dziękujemy :)

Komentarze   

#1 sabot 2024-05-24 22:19
Proponuję, przy samym krawężniku zostawić pas zieleni, który będzie zbierał nadmiar wody z ulicy, czy chodnika. Miejsca postojowe zrobić, np. z płyt ażurowych.

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.