Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
Uszkodzona nawierzchnia w parku przy al. Niepodległości

Dzisiaj spacerkiem zaglądamy do parku przy al. Niepodległości. Jeden z czytelników przysłał nam zdjęcia z odbywającej się tam wycinki drzew. Wynika z nich, że firma wykonująca to zlecenie uszkodziła niektóre z elementów placów zabaw.

Chodzi głównie o syntetyczną nawierzchnię wokół urządzeń do zabawy oraz alejki z żywicy epoksydowej prowadzące po terenie parku.

Jak twierdzi nasz czytelnik, który przesłał zdjęcia, uszkodzenia alejek powstały na skutek poruszania się po nich pojazdów oraz upadku fragmentów wycinanych drzew.

 – Widziałem jak pracownicy ciągali ścięte drzewa po nawierzchni, która przecież nie jest do tego przystosowana. Tyle się mówi o wandalach, a tu ktoś w świetle prawa bezmyślnie niszczy nowy park. Ciekawe, kto zapłaci za te uszkodzenia i czy w ogóle ktoś to kontroluje. Pomijam fakt, że teren nie był odpowiednio zabezpieczony i oznaczony, nie było tablic informacyjnych o wycince – powiedział w rozmowie z nami.

Jak udało nam się ustalić, prowadzone w parku prace są częścią szerszego zlecenia obejmującego wycinkę i korektę drzew na terenie całej gminy Słubice. Jak wynika z dokumentacji przetargowej, łącznie zabiegom zostanie poddanych blisko 80 drzew, z czego w samym parku przy al. Niepodległości będą wycięte 33 drzewa, a kolejne 22 zostaną poddane korekcie.

Przed rozpoczęciem inwestycji na terenie parku burmistrz Mariusz Olejniczak zapewniał (TUTAJ), że podczas modernizacji parku zostanie wyciętych 7 drzew (na 468 rosnące w parku). Zapytamy o szczegóły gminę Słubice, do której należy teren i która zleciła wycinkę.

Poniżej fotki przesłane przez czytelnika.

Spodobał Ci się artykuł? Daj lajka i udostępnij dalej. Dziękujemy :)

Komentarze   

#1 Zenobiusz 2023-10-11 16:04
No i wszystko się zgadza. Prze budowie placu zabaw wycięto siedem drzew. Resztę wytną teraz, jak budowa już się skończyła.

W sumie to dość zastanawiające bo przed rozpoczęciem inwestycji była robiona inwentaryzacja. Więc dlaczego wtedy nie uwzględniono tych drzew, które teraz mają pójść pod topór?

W dużym atutem tego miejsca jest to, że praktycznie cały teren placu zabaw jest w cieniu. Niestety to się chyba niedługo zmieni iw tym miejscu będzie patelnia jak na pozostałych placach na terenie miasta.
#2 clasic1 2023-10-12 17:40
Spokojnie panie Zenobiuszu . Drzew ci w Słubicach dostatek . Zabraknie tutaj to mamy jeszcze park przy Odbiorze , który z każdym miesiącem i rokiem przypomina coraz bardziej Park Narodowy tyle tam drzew ,ścinek po ubiegłorocznym " ratowaniu " iglaków, wiatrołomów że zamiast spacerować czy biegać po parkowych alejkach można z powodzeniem ćwiczyć pokonywanie przeszkód, wspinaczkę po leżących pniach .
#3 Waldemar SL 2023-10-12 21:50
Ludzie sprawdźcie ile kosztuje wycinka drzew w Słubicach to zrozumiecie co się dzieje :lol: :lol: :lol: to wam się oczy otworzą HAHAHAHH na ten temat
#4 Alojzystarszy 2023-10-13 06:33
Jakieś dziwna dwubiegunowość ostatnimi czasy zaczeła występować u władców w naszym regionie... Z jednej strony z uśmieszkami na mordkach przekonują do ekologii, a z drugiej co mogą to wytną i zaleją betonem lub kostką, aby tylko zielono nie było. 8)
#5 honor96 2023-10-13 14:37
Serce mnie boli jak widzę zniszczoną niedawno ułożoną nawierzchnię kto to zrobił?!Tutaj powinien wkroczyć prokurator!!!!Panie Burmistrzu prosimy o interwencję!!!!
#6 Fade 2023-10-13 15:04
Mam pytanie do wykonawców tej usługi: Czy wy jesteście normalni ? Powinniście za to zapłacić gruby cash, tylko rowy potraficie kopać?

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.