Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
Żywa altana

Za dużo betonu w mieście? To może tak żywa altana? Nietypowa konstrukcja powstała na terenie przedszkola samorządowego Krasnal Hałabała. Na pomysł wpadła grupa mieszkańców Słubic, a gmina wsparła ich pomysł finansowo.

Żywa altana to nic innego jak połączone ze sobą wierzby. Drzewka wkrótce się zazielenią, zgęstnieją i stworzą żywy szpaler, pod którym będzie można znaleźć przyjemny cień, szczególnie podczas zabawy w upalne dni. – Naszym przedszkolakom z pewnością bardzo się to przyda – cieszą się rodzice.

Na pomysł powstania żywej altany wpadła grupa słubiczan pod przewodnictwem Jacka Kotuły. On i wolontariusze Stowarzyszenia Polska 2050, które nie tak dawno zorganizowało sprzątanie wałów, zajęli się także montażem. A zakup materiałów do wykonania altany wsparła finansowo gmina Słubice.

Mieszkańcy są pomysłem zachwyceni. „Super”, „Piękna inicjatywa”, „Rewelacja”, „Jak zrobić podobną altankę” – to tylko kilka z wielu pozytywnych komentarzy, które pojawiły się pod zdjęciami opublikowani na stronie gminy.

A jak wam się podoba żywa altana? Powinno ich stanąć więcej w naszym mieście?

Spodobał Ci się artykuł? Daj lajka i udostępnij dalej. Dziękujemy :)

Komentarze   

#1 jadziahej 2021-04-08 12:28
Świetny pomysł!!! Moje gratulacje !!! Jak najwięcej takich inicjatyw POPIERAM !!!
#2 matkapolka2 2021-04-08 14:31
Myślę, że warto zacząć od każdego przedszkola. A potem jak się sprawdzi to słubickie parki.

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.