Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
Plac zabaw

Zaglądamy spacerkiem na podwórka przy ulicach Reja i Wrocławskiej/Wandy, a tam… nowe place zabaw. Co prawda są jeszcze nie skończone, ale już teraz prezentują się interesująco. Mieszkańcy się cieszą, ale wskazują kolejne lokalizacje, gdzie brak tego typu miejsc. 

Już niedługo dzieciaki powinny mieć z nowych placów zabaw sporo frajdy. Oczywiście pod warunkiem, że na swobodne korzystanie z nich pozwolą pandemiczne obostrzenia.

Część urządzeń jest już zainstalowanych, ale na razie jeszcze nie można na nich się bawić, ogrodzono je taśmą. W niektórych miejscach są głębokie wykopy, nie wszystko jest w pełni bezpieczne.

Informację o budowie nowych placów zabaw umieścił na swojej stronie burmistrz Słubic Mariusz Olejniczak. Mieszkańcy zareagowali na nią pozytywnie, ale nie zabrakło również głosów wskazujących inne lokalizacje, gdzie nowe miejsca do zabaw są pilnie potrzebne.

- Ciekawe czy dzieci z Nowego Lubusza (kolonia) się doczekają placu zabaw, czy nadal będą się bawić na przystanku – napisała Danuta. - A może by tak na Folwarcznej jakiś postawić? – wtórowała jej Anna. Takie same uwagi padły co do Kunic, Pławidła, ul. Żwirki i Wigury i Piłsudskiego

O tą ostatnią lokalizację upomniał się m.in. były wicestarosta Leopold Owsiak. - Po przeprowadzeniu tu robót budowlanych (gazociąg) dzieci nie mają gdzie się bawić. Proszę o nas pamiętać – zwrócił się do burmistrza w jednym z komentarzy.

Gdzie jeszcze przydałby się nowy plac zabaw? Dajcie znać w komentarzach.

Spodobał Ci się artykuł? Daj lajka i udostępnij dalej. Dziękujemy :)

Komentarze   

#1 kamidami 2021-03-18 18:08
Może jakiś plac w okolicach Sportowej?

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.