Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
Lądowiska

Spacerkiem po mieście zajrzeliśmy na budowę lądowiska dla helikopterów ratunkowych, które powstaje przy ul. Rzepińskiej. Inwestycja jest częścią projektu obejmującego rozbudowę Szpitalnego Oddziału Ratunkowego.

Przy szpitalu w górę pnie się budynek przyszłego SOR-u, ale prace toczą się nie tylko tam. Więcej o tym, jak ma wyglądać SOR pisaliśmy TUTAJ. Modernizacja kosztować ma 12 mln zł, z czego 8,5 mln to środki unijne.

Ale to nie jedyna część tego projektu. Zgodnie z zapowiedziami, przy ul. Rzepińskiej powstaje także lądowisko dla śmigłowców ratunkowych, które ma spełniać wszystkie wymagania UE i Ministerstwa Zdrowia.

Choć pogoda nie rozpieszcza budowlańców, prace trwają. Wcześniej wylano już beton, obecnie utwardzana jest droga dojazdowa, układany jest chodnik przy lądowisku. Dojazd do niego będzie możliwy od strony skrzyżowania z ul. Folwarczną.

- Po modernizacji oddział stanie się najnowocześniejszym tego typu obiektem w regionie. Będzie też stanowić idealną bazę ratunkową dla sąsiadów z Niemiec, którzy na potrzeby swoich pacjentów będą mogli wykorzystywać zarówno zasoby szpitalne, jak i lądowisko - mówi starosta

Leszek Bajon.

Poniżej fotki z placu budowy.

Spodobał Ci się artykuł? Daj lajka i udostępnij dalej. Dziękujemy :)

Komentarze   

#1 sabot 2021-01-15 02:32
W cywilizowanych państwach, a nawet już w wielu Polskich miastach, lądowiska dla helikopterów buduje się w pobliżu szpitala lub wręcz na ich dachu jak np. w Zielonej Górze. Wielką nieudolnością oraz brakiem wyobraźni naszych władz gminnych jest fakt budowania lądowiska tak daleko od szpitala, podczas gdy możana było dogadać się z powiatem i wybudować je na dachu budowanego SOR-u. A już kpiną jest sugerowanie, że ten kawałek betonu przy ul. Rzepińskiej będzie mógł być wykorzystywany przez Niemców, zwłaszcza, że Słubice z powodu braku obwodnicy są nieustannie zakorkowane, a ul. Rzepińska jest tzw. małą obwodnicą Słubic. Powiat i miasto w tym zakresie powinny działać dla dobra mieszkańców. Kolejny raz potwierdza się teza, że "Słubice mają burmistrza, ale nie mają głowy miasta". Wydaje się ogromne pieniądze na budowę np. wieży Klaista, zamiast na inwestycje niezbędne dla mieszkańców. Od 10 lat z miasta rozwijającego się robi się zaścianek Polski.
#2 gallanonim z galii 2021-01-15 04:56
Każdy kto obserwuje poczynania lokalnych władz widzi że nie liczą się one z potrzebami mieszkańców czy ekonomicznymi realiami życia, Włodarze skupili się na realizacji projektów ideologicznych chwalących niemiecki kaizerowski imperializm :Wieża Klaista, Władze intensywnie realizują komunistyczny program dekonstrukcji społeczeństwa: obsceniczne Marsze Równości, zbrodnicze marsze proaborcyjne, seksualizacja dzieci w szkołach, wzmacnianie lewicowych bojówek ideologia jest na pierwszym miejscu jak w III Rzeszy.

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.