Kliknij przycisk i otwórz MENU >>

Mamy dobre informacje w sprawie Szpitalnego Oddziału Ratunkowego w słubickim szpitalu. Pozytywnie zakończyły się starania rozpoczęte jeszcze przez poprzedni zarząd naszej lecznicy. SOR zostanie rozbudowany i zmodernizowany. Wiemy już jak będzie wyglądać.

dotacja szpital

11 marca w Lubuskim Urzędzie Wojewódzkim została podpisana umowa na kompleksowy remont Szpitalnego Oddziału Ratunkowego przy Szpitalu Powiatowym im. prof. Z. Religi w Słubicach. Modernizacja kosztować będzie 12 mln zł, z czego 8,5 mln to środki unijne.

- Projekt zakłada całkowitą przebudowę SOR, z pełną infrastrukturą ratunkową. Nie da się ukryć, że obiekt pod względem architektonicznym i wyposażeniowym swoje lata świetności ma już dawno za sobą – mówi prezes szpitala Łukasz Kaczmarek.

Nowy SOR zostanie także wyposażony w dwustanowiskowy podjazd, spełniający wymagania polskiego ministerstwa zdrowia oraz Unii Europejskiej.

Oprócz tego przy ul. Rzepińskiej powstanie nowoczesne lądowisko dla śmigłowców ratunkowych, razem z drogą dojazdową. Będą mogły z niego korzystać również niemieckie służby ratunkowe.

Po modernizacji słubicki SOR będzie stanowić idealną bazę ratunkową dla sąsiadów z Niemiec, którzy na potrzeby swoich pacjentów będą mogli wykorzystywać zarówno zasoby szpitalne, jak i lądowisko – wyjaśnia Wojciech Obremski, rzecznik prasowy Starostwa Powiatowego w Słubicach.

Starostwo stara się również o pozyskanie środków na termomodernizację szpitala. – Zrobimy wszystko, by pozyskać środki również na tę inwestycję. I już dziś mogę powiedzieć, że jesteśmy na dobrej drodze – informuje wicestarosta Robert Włodek.

Poniżej wizualizacje SOR udostępnione przez Starostwa Powiatowe w Słubicach.

SOR modernizacja_1

SOR modernizacja_1

SOR modernizacja_1

Spodobał Ci się artykuł? Daj lajka i udostępnij dalej. Dziękujemy :)

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.