Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
Mural Słubice

Mamy w Słubicach nowy mural. To efekt współpracy grupy Czarne Słubice i artystów z Art. Garage. Praca jest co prawda jeszcze nie dokończona, ale można już oglądać. Oficjalne otwarcie zaplanowano jeszcze w tym tygodniu.

Mural powstał przy jednym z budynków gospodarczych obok Starostwa Powiatowego w Słubicach (wejście od strony hali sportowej). Przedstawia kobiecą twarz w biało-czarnych barwach i czerwoną błyskawicę – symbol strajku.

Dlaczego powstał? Jak tłumaczy Bernard Łysiak, jeden z przedstawicieli Ogólnopolskiego Strajku Kobiet i założyciel grupy Czarne Słubice, to jedna z form protestu przeciw orzeczeniu Trybunału Konstytucyjnego z 22 października w sprawie aborcji, a jednocześnie upamiętnienie marszów, które odbyły się w całej Polsce, także w naszym mieście.

- Marsze udowodniły, że jesteśmy naprawdę̨ silnym, zorganizowanym, a także solidarnym przygranicznym miastem. Wydarzenia te na pewno zapiszą̨ się̨ w naszej historii. Celem muralu jest pokazanie, że Słubice będą o tym pamiętać na zawsze – podkreśla B. Łysiak.

Mural powstał w miniony weekend. Jego wykonania podjęli się artyści z grupy Art Garage. Nie jest jeszcze dokończony, ponieważ artystom w trakcie pracy zabrakło farby. Można jednak już go oglądać, pierwsze zdjęcia udostępnili wczoraj członkowie grupy Czarne Słubice, dziś rano w to miejsce wybrał się także nasz reporter.

Oficjalne otwarcie w pełni gotowego muralu, z udziałem mieszkańców, przedstawicieli mediów i sponsorów, zaplanowano jeszcze w tym tygodniu, po dokończeniu pracy przez twórców, najprawdopodobniej we wtorek lub w środę.

Spodobał Ci się artykuł? Daj lajka i udostępnij dalej. Dziękujemy :)

Komentarze   

#1 gallanonim z galii 2020-12-07 05:02
OSTATNI SPACER
Tam było #piekłokobiet
Trzeba uczyć o tym młodzież w szkole, bo rośnie bezmyślne pokolenie, które nie ma pojęcia o historii i prawdziwym życiu #Auschwitz #GermanDeadCamps . twitter.com/ZGryglas/status/1335656700972560384/photo/1

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.