Kliknij przycisk i otwórz MENU >>

Jak wyglądały Słubice kilkadziesiąt lat temu? Archiwum Państwowe w Zielonej Górze udostępniło zdjęcia charakterystycznych miejsc naszego miasta.

Autorem fotografii jest Czesław Łuniewicz. Zdjęcia przedstawiają m.in. okolice ul. Jedności Robotniczej, budynek szpitala oraz plac Przyjaźni.

Macie podobne zdjęcia? Zachęcamy do przesyłania! Możecie do nas pisać na adres email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., przez Facebooka albo Whatsappa.

Spodobał Ci się artykuł? Daj lajka i udostępnij dalej. Dziękujemy :)

Komentarze   

#1 Valhalla 2023-04-03 08:57
uwagę zwraca duża ilość drzew...
#2 Adrian Mermer 2023-04-03 13:54
Zwraca też uwagę to, że chodniki i jezdnie nie były jeszcze podniesione o kilkanaście centymetrów, jak ma to miejsce obecnie. Widać to szczególnie w okolicy "Kina Piast", gdzie podwyższenie poziomu całego pasa drogowego spowodowało, że wejście do budynku, które kiedyś znajdowało się na równi z chodnikiem, a nawet stopień wyżej, znajduje się teraz poniżej jego poziomu. Przy trwającej obecnie przebudowie ul. Kopernika można zaobserwować ten sam błąd w podejściu do projektu, gdy porówna się jak wysoko nad chodnik sięgają teraz okna piwniczne kamienic. Wiele z nich znajduje się już prawie poniżej jego poziomu. Zastanawia mnie, dlaczego w Słubicach przy okazji kolejnych remontów dróg chodnik jest ciągle tak znacznie podnoszony, podczas gdy wystarczyłaby tylko ew. niewielka korekta, żeby oddzielić go od jezdni...
#3 cinek88 2023-04-05 23:33
NIESAMOWITA JAKOSC ZDIEC! NA JEDNOSCI ROBOTNICZEJ JESZCZE PONIEMIECKIE CHODNIKI W BARDZO DOBRYM STANIE. NAJCIEKAWSZ REPERTUAT KINA PIAST! W CHWILI ROBIENIA ZDIECIA WIDAC PRZY PRZYBLIZENIU, ZE GRALI AMERYKANSKI FILM Z 1958 ROKU, Z PIEKLA DO TEKSASU. DZIEKUJE ZA ZDIECIA KOCHANA REDAKCJO!!!

www.filmweb.pl/film/Z+piek%C5%82a+do+Teksasu-1958-11882
#4 cinek88 2023-04-05 23:36
ZAPOMNIALEM DODAC, ZE BARDZO CIEKAWE PINGWINKI NAJPRAWDOPODOBNIEJ KOSZE NA SMIECI, WIDAC NA JEDNYM ZE ZDIEC NA JEDNOSCI ROBOTNICZEJ. NO I JESZCZE JEDEN SMACZEK! JAZDA NA MOTORZE BEZ LUB Z KASKIEM KTO JAK CHCIAL I CIEKAWE OZNACZENIA PRZEJSC DLA PIESZYCH, INNY WZOR JAK DZISIAJ.
#5 Tomi70 2023-04-08 07:40
Jako kilkuletni dzieciak mam pamiątkową fotkę przy jednym z tych Pingwinków. Nie przypuszczałem że to się jeszcze gdzieś uchowało :-) :lol:
#6 Lechita 2023-04-08 21:14
Nie wiem czy ktoś też zauważył 3 czechosłowackie pojazdy - na czechosłowackich tablicach - autobus turystyczny Karosa, Skoda 100 i Tatra 603, którą wtedy jeździli tylko dygnitarze (czechosłowacki odpowiednik Wołgi), czyżby jakaś czechosłowacka, "bratnia" delegacja?

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.